Şehit Polis Memurunun Adı Yaşatılıyor

Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne verildi. 22 Ekim 2018 tarihinde Bursa ili Osmangazi ilçesinde devriye görevi ifası esnasında motosikletli polis timi ile taksinin çarpışması sonucu Kırşehirli Polis Memuru Hayrettin YILMAZ şehit olmuştu. Şehidimizin adı ailesinin talebi ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi […]
Manşet Haberleri - 23 Ekim 2019 15:06 A A

Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne verildi.

22 Ekim 2018 tarihinde Bursa ili Osmangazi ilçesinde devriye görevi ifası esnasında motosikletli polis timi ile taksinin çarpışması sonucu Kırşehirli Polis Memuru Hayrettin YILMAZ şehit olmuştu.

Şehidimizin adı ailesinin talebi ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hastanesine verilerek vefatının 1. Yıl dönümünde hastanenin adı Kırşehir Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak değiştirildi.

Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın vefatının 1. Yıldönümünde Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde program düzenlendi. Programa Kırşehir Valisi İbrahim AKIN ve eşi Saliha AKIN, Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat KURAN, İl Emniyet Müdürü Murat TÜRESİN ve eşi Pınar TÜRESİN, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan BAYKARA, Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu KILIÇASLAN, Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın ailesi, diğer şehitlerimizin yakınları, hastane yöneticileri ve çalışanları, emniyet teşkilatı mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Kırşehir Valisi İbrahim Akın; “Şehit Hayrettin Yılmaz kardeşimizin isminin Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine verilmesi münasebetiyle bir aradayız. Kendisine vefatının 1. yılında Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Şunu iyi biliyoruz ki, bu topraklar, geçmişten günümüze kadar verdiğimiz şehit kanlarıyla vatan olmuş ve ayakta kalmıştır. Tüm şehitlerimize ve gazilerimize millet olarak şükranlarımızı ifade ediyoruz. Devlet olarak her zaman şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya ve yakınlarına sahip çıkmaya gayret gösteriyoruz. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Kapımız da gönlümüz de onlara sonuna kadar açık. Şehitlerimizin isimlerini ve hatıralarını yaşatmak için şehitlerimizin isimlerini caddelere, sokaklara, kamu binalarına, parklara, meydanlara veriyoruz. Şehit Hayrettin Yılmaz kardeşimizin ismini yaşatmak için geçtiğimiz haftalarda, ailesinin Boztepeli olmasından dolayı İlçe Emniyet Amirliğinde köşe oluşturmuştuk. Bugün de yine, Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine şehidimizin adının verilmesi nedeniyle bir aradayız. Yapılan tüm bunlar, millet olarak şehitlerimize duyduğumuz minnet ifadesinin bir göstergesidir. Bu ismin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle, tekrar Şehit Hayrettin Yılmaz ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın vefatının 1. yılı nedeniyle baba ocağında mevlit okutularak katılımcılara yemek ikram edildi.

Comments

comments

Bu haber 10115 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.