Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü dolayısıyla Kırşehir’de tören düzenlendi. Kırşehir Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki törende Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, şeref defterini imzalayarak, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Akın, “Bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyor, geleceğimize umutla […]
Genel - 18 Mart 2019 17:13 A A

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü dolayısıyla Kırşehir’de tören düzenlendi.

Kırşehir Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki törende Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, şeref defterini imzalayarak, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Akın, “Bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyor, geleceğimize umutla bakabiliyorsak bunlar şehitlerimizin fedakarlıkları sayesindedir. Her köşesi ayrı bir değer olan ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermedi, vermeyecektir. Kahraman güvenlik güçlerimiz ve aziz milletimiz tek yürek halinde, her türlü bölücü yıkıcı faaliyetlere karşı mücadelesini sonuna kadar sürdürecek, ülkemiz gelişmiş, güçlü ve müreffeh bir devlet olma hedefine durmaksızın devam edecektir.” dedi.

Şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Mehmet Yaman hatim duası yaptı.

Törene şehit yakınları, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mustafa Kendirli, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ferhat Kuran, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı.

Comments

comments

Bu haber 4035 kez okundu.
Genel - 17:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.