ŞEKER VATANDIR

FABRİKALARI SATTIRMAYIZ. İşçi, çiftçi, besici, nakliyeci, esnaf ayağa kalktı: Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı, geçimini şekerden sağlayan  binlece Kırşehirli ‘fabrikamızı sattırmayız’ sloganıyla harekete geçti. Sadece  2 günde 10 bini aşkın imza toplandı Şeker-iş tarafından Seferberlik ilan edildi. 14 fabrikanın satışı için düğmeye basılmasına karşı tepkiler büyüyor. Fabrikalarda çalışan yüzlerce işçi, pancar üreticileri, fabrikalardan çıkan küspe ile […]
Genel - 4 Mart 2018 22:23 A A

FABRİKALARI SATTIRMAYIZ.

İşçi, çiftçi, besici, nakliyeci, esnaf ayağa kalktı: Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı, geçimini şekerden sağlayan  binlece Kırşehirli ‘fabrikamızı sattırmayız’ sloganıyla harekete geçti.
Sadece  2 günde 10 bini aşkın imza toplandı Şeker-iş tarafından Seferberlik ilan edildi. 14 fabrikanın satışı için düğmeye basılmasına karşı tepkiler büyüyor.

Fabrikalarda çalışan yüzlerce işçi, pancar üreticileri, fabrikalardan çıkan küspe ile hayvan besleyen besiciler, nakliyeciler ve esnaflar fabrikaların satılmaması için seferberlik ilan etti.

Özelleştirmeye karşı işçilerin harekete geçerek yörelerde çalışmalara başladığını belirten Şeker-İş Kırşehir Şube Başkanlığı, İş bankasının önündeki meydanda imza kampanyası yürütüyor.

Rant için satılıyor!
Fabrikaların sosyal faaliyette aydınlanma devrimine katkı sağladığına dikkat çekten Kırşehir Şeker Fabrikası işçileri,  Amerikalıların şeker piyasasında mısır şurubunu hakim kılmaya çalıştığını ifade etti.
Türk-İş Konfederasyonu ve Şeker-İş Sendikası da satışı önlemek için görüşmeler yaptı  14 şeker fabrikasının satışı için harekete geçilmesi üzerine şeker fabrikalarının olduğu il ve ilçelerde fabrika işçileri, pancar üreticisi çiftçiler, besiciler, nakliyeciler ve esnaf “Fabrikamızı sattırmayız” diyerek harekete geçti. Sadece Kırşehir’de  2 günde 10 bini aşkın imza toplandı.
Şeker fabrikalarının satışı için düğmeye basan hükümete karşı tepki büyüyor. Fabrikalarda çalışan binlerce işçi, milyonlarca pancar üreticisi, fabrikalarda ek ürün olarak çıkan küspe ile hayvan besleyen besiciler, fabrikadan ekmek yiyen nakliyeciler, fabrikanın ayakta tuttuğu esnaf, fabrikaların satılmaması için adeta seferberlik ilan etti.

Comments

comments

Bu haber 6434 kez okundu.
Genel - 22:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.