SEKSEN GÜN DE SEKSEN İL

İki bisiklet bir kedisi olan, doğruları kadar cesareti olan, azmi kadar gücü olan genç bir adam. Bir çoğumuzun hayali olan Türkiye turunu arabamızla dahi gitmeye cesaret edemeyeceğimiz mesafeleri bisikletiyle ve sadece seksen gün de kat eden bir adam. Bu genç yetenek AHMET SÜĞLÜN. Seksen günde seksen il projesiyle geçtiği her ilde gündem olmuş İzmir den […]
Genel - 24 Eylül 2017 00:36 A A

İki bisiklet bir kedisi olan, doğruları kadar cesareti olan, azmi kadar gücü olan genç bir adam.

Bir çoğumuzun hayali olan Türkiye turunu arabamızla dahi gitmeye cesaret edemeyeceğimiz mesafeleri bisikletiyle ve sadece seksen gün de kat eden bir adam.

Bu genç yetenek AHMET SÜĞLÜN.

Seksen günde seksen il projesiyle geçtiği her ilde gündem olmuş İzmir den yola çıkarken hiç bilmediği memleketler de yeni hikayeler yazmak için yola çıkmış.

İzmir den pedala bastığı gibi çıkmamış tabi, cesaretini pişiren şeyler var, hazırlıkları var, planlama deha sı var, yapıcı zeka, mühendislik düşünce var. Her şey bir tarafa SEVGİ var, doğa sevgisi, toplum sevgisi, insan sevgisi, spor aşk ı var.

80 günde 80 il için 10 bin km yol gidecek olan AHMET SÜĞLÜN, günde 70 km antrenman yapıyordu.

Dünya da günde 350-400 km yol kat eden insanları görünce neden ben de yapmayım dedi ve yüzlerce yeni dost bu fikrin arkasında onu bekliyordu.

Kırşehir’e gelene kadar 6300 km yol kat etti Kırşehir 47. Gün ve 50. İl di, Ahilik haftasına denk gelmesi onu ayrıca mutlu etmiş ve sosyal medyasın da bu memnuniyeti dile getirmiş. Ahilik ve Kırşehir’in araştırılması için çaba sarf etmiş yürekli bir genç AHMET SÜĞLÜN.

 

Türkiye’de iller arası bisiklet yol haritası oluşturmak ve iller arası bisikletle seyahat etmenin mümkün olduğunu, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu göstermeyi amaçlıyorum’ diyor.

Tarih 7 agustos dediğin de zorlu ve yeni hikayeler himaye edecek seyahat başlıyor.

Bayram ı Van da geçiriyor.bütün illerin şehir merkezine uğrayıp daha önce den iletişim kurduğu bisiklet sevdalıları ile tanışıp maceralarını anlatıyor. Anlatırken sanki gezdiği yerlerin soluğunu kültürünü içine solumuş gibi nefesiyle tekrar ruhlara üflüyor. Sakin, duru ve yetenekleriyle bu memleketin sana ihtiyacı var dedirten başarısına hayran bıraktırıyor.

Yolculuğun her anını kayıt altına olan AHMET in gezdiği yerlerde ki kültürü de taşıması da cabası. buna bir örnek; Anadolu da şunu gördüm diyor, kesinlikle seni ağırlarlar ve misafir ederler. KUSURA BAKMA DEMEZLER diyor. Bu kültür kaybolmasa keşke diyoruz.

Kırşehir için iyi izlenim edindiğini insanlarının misafirperver, cana yakın olduğunu şirin ve güzel bir kent olduğunu söylüyor.

 

bisikletname.com ve bisikletname nin sosyal medyasından takip edeceğiniz genç kardeşimize devam eden projesinde başarılar diliyor gelecek projelerinin sabırsızlığını yaşıyoruz.

Şehrimizi ve kirsehiraktuel.com u ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 10859 kez okundu.
Genel - 00:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.