SEL MAĞDURİYETİNE BELEDİYE’DEN ANINDA MÜDAHALE

Kırşehir Belediyesi, Salı günü yağan aşırı yağış nedeniyle kent merkezi ve kırsal bölgelerde vatandaşların yardımına koştu. Sel baskını sebebiyle, Belediye kriz masasına gelen ihbarlara anında müdahale edildi. Yaşanan sel baskını ve mağduriyetler ile bunlara yapılan müdahaleler hakkında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Yağan aşırı yağış, kentimizin bazı bölgesinde vatandaşlarımızı mağdur etti. Belediye ekiplerimiz, iş […]
Genel - 30 Mayıs 2018 00:03 A A

Kırşehir Belediyesi, Salı günü yağan aşırı yağış nedeniyle kent merkezi ve kırsal bölgelerde vatandaşların yardımına koştu. Sel baskını sebebiyle, Belediye kriz masasına gelen ihbarlara anında müdahale edildi.

Yaşanan sel baskını ve mağduriyetler ile bunlara yapılan müdahaleler hakkında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Yağan aşırı yağış, kentimizin bazı bölgesinde vatandaşlarımızı mağdur etti. Belediye ekiplerimiz, iş makinelerimiz ve kepçelerle sel felaketi yaşanan yerlere müdahale ettik. Mağdur olan vatandaşlarımız Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından hemen müdahale edilerek gerekli tedbirler alındı. İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz selden zarar gören evlerde çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayarak tahliye çalışmaları yaptı. Vatandaşlarımıza sıcak yemek ikramı yapıldı. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor.”

Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz tüm caddelerdeki trafik zabıta araçları ile yol güvenliğini alarak, çöken yerlerde gerekli önlemleri aldı. Sahada çalışan iş makinelerimize akaryakıt takviyesi yaptı.

Şehir merkezinde önemli bir olumsuzluk yaşanmadığını belirten Başkan Bahçeci, “Bodrum katlarına su dolan binaların tahliyesini itfaiye müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapılmıştır. Bugün yaşanan sel felaketi öğle saatlerinde şiddetli yağan yağmur neticesinde Selgah deresinin taşması ve Suludere bölgesinde toprak evin yıkılmasına neden olmuştur. 50 yıldır yaşanmayan sel felaketinde mağdur olan aileye belediyemiz şefkat elini uzatarak öğretmen evine yerleştirmiştir. Afad İl Müdürlüğümüz ve Belediyemiz tarafından hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.”

Yaşanan sel felaketinden dolayı mağdur olan vatandaşlarımıza ve Kırşehir’imize geçmiş olsun diyorum.

Comments

comments

Bu haber 10994 kez okundu.
Genel - 00:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.