SELFİE BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

  Selfie çubuğundan ziyade Selfie çubukluğu yapanlar ile ilgili bazı tesbitlerimi aktarmak istiyorum. Malum geçtiğimiz hafta  basın haftası imiş. Bizi yaratan ve rızkımızı veren Allah’ın bana bahşettiği ve rızkımı almaya vesile ettiği küçük bir telefon dükkanım var. Burada çeşitli telefon aksesuarları satmaktayım. Malum yaz ayları, Millet ailesi, eşi, dostu ile çeşitli gezilere,  düğünlere veya değişik […]
Genel - 2 Ağustos 2017 12:35 A A

 

Selfie çubuğundan ziyade Selfie çubukluğu yapanlar ile ilgili bazı tesbitlerimi aktarmak istiyorum. Malum geçtiğimiz hafta  basın haftası imiş.

Bizi yaratan ve rızkımızı veren Allah’ın bana bahşettiği ve rızkımı almaya vesile ettiği küçük bir telefon dükkanım var.

Burada çeşitli telefon aksesuarları satmaktayım. Malum yaz ayları, Millet ailesi, eşi, dostu ile çeşitli gezilere,  düğünlere veya değişik aktivitelerle meşgul olup eğlenmeye çalışıyor. Bir yılın stresini atmak  ve bu yaşadıkları anları somutlaştırmak için SELFİE ÇUBUĞU  denilen ve Türk Tarih ve Dil Kurumu tarafından ÖZÇEKİM diye adlandırılan bir aparatı telefonuna takıp yaşadıklarını kayıt altına alıyorlar.

Dikkatimi çeken konu ise  Bu selfie çubuğu ile çekilen foto ve videolar nedense hep şirinlik boyutu ön plana çıkıyor. Hep bir gülümseme hep bir etiket, hep bir samimiyetsizlik  ve hep bir şakşakçılık  kokuyor.

BU SÖZLERİM HAKKA VE HALKA HİZMET EDEN MEDYAYA DEĞİL SELFİE ÇUBUKLUĞU VEYA KOLTUK DEĞNEKLİĞİ YAPAN BİR KISIM SÖZDE MEDYAYA..

Bu SELFİE  leri özel hayatımız içinde kullanan olduğu gibi birde meslek haline getirmiş adına basın (!) dediğimiz, medya dediğimiz kurumlarda kullanıyor maalesef. Hep böyle bir sevimlilik, şirinlik daha doğrusu şakşakçılık havasındalar.  İşimiz halka ve HAKKA hizmet mi  yoksa bir takım makam veya mevkii sahibi  şahısların ortamı ve makamı icabı SELFİE ÇUBUĞU aparatı görevi yapmak mı?

Ben şu an o aparatı 7.5 TL ye satıyorum. Hatta sıkı bir pazarlıkta 5 TL ye kadar düşürüyorum. Çok ucuz bir şey.  Neden bu kadar ucuz bir görevi yerine getiriyorsunuz?

Şehid mezarı başında birileri yılda bir gün dua eder, SELFİE…

Gazilere , hastalara ziyaret olur, SELFİE…Bir etkinlik olur,  açılış olur , SELFİE…

Göstere göstere bir hayır (!) yapılır, SELFİE…Plaket ve ödül takdimi yapılır…SELFİE…

Sanki cebinden parası çıkıyormuş havası ile Devletimizin bahşettiği  faydalı veya faydasız bir yatırım yapılır.. SELFİE

Reklam maksatlı çeşitli işyerlerini dolaşıp sözde röportaj maksatlı O İŞYERİNİN reklamı  yapılır, SELFİE…

İçi boş, Allah rızası barındırmayan siyasi veya vatan-bayrak- millet edebiyatı yapılır , SELFİE…

15 temmuz gecesi nerede olduğu belli olmayan bazı kişiler nutuk atar , SELFİE…

Halkın arasında dolaşamayan veya konuşamayan  ama kürsüde ve mikrofon başında güzel konuşan bazı şahıslar  konuşur ,  SELFİE…

Belki siz farkında değilsiniz ama söyleyeyim. Bu şirinlik, riya ve gösteriş kokan pozları ve yapılan haberciliğinizi millet yemiyor. Tam tersi  Millet bu yaptıklarınıza gülüyor. Kendinizi bir çubuk , çöp veya bir sopa durumuna düşürüyorsunuz.

Basın mısınız ?   SELFİE  çubuğumusunuz?     Ve bu kadar ucuzmusunuz?

Hani e 1001 gece masallarındaki padişahların soytarıları veya cazgırları olurdu ya.. İşte bu SELFİE  ciler günümüzün soytarıları ve cazgırları….

İşleri güçleri, sorgusuz sualsiz çağırıldıkları veya çağırılmayı istedikleri ortamlarda kameranın düğmesine ŞAK-ŞAK diye basmak.  Suya sabuna dokunmamak, etliye sütlüye belirli bir amaç için karışmamak.

Bırak birilerine çubukluk yapmayıda , veya Kameranın düğmesine ŞAK-ŞAK  diye basmayı  veya

Şehid mezarı  başında  birilerine selfie çubuğu aparatı görevini yapmayı da…

Yüreğin yetiyorsa o  Şehit annelerini bir dinle… O Gazileri bir dinle.

Büyük İnsanlık dramı yaşamış aileleri,  eşleri cezaevinde iken kötü yola düşürülmüş veya düşürülmeye çalışılan bacılarımızı bir dinle.

Seçkin (!) insanlarımızın selam bile vermeye tenezzül etmedikleri gecelerin sabaha kadar üç kuruş para kazanmak için sabaha kadar milletin çöpünü pisliğini temizlemeye çalışan , alınteri döken , helal lokma yiyen temizlik görevlilerini de çeksene haydi. Hikayesini dinlesene…

Git bak bakalım her gün ekmek aldığın bakkalın , veresiye defterini açıp baksana… Ailelerinden düzenli maddi gelir gelmeyen ilimizde misafir öğrencilerin çektiği dramlarıda haber yapsanana. Zenginlerin nasıl daha fazla zengin olmaya başladığını, vasat durumdaki halkımızın neden daha fakir çizgisine doğru gerilediğini, devlet tarafından verilen teşvik ve hibeleri alma şartlarının resmiyette ve gayri resmi nasıl olduğunu, iş müracaatında referans olarak kimlerin ismi istendiğini yazsana.

Uyuşturucu batağında kaybolmuş,  ahlaki çöküntüye maruz kalmış kardeşlerimizin rehabilitasyonu için , neler yapmamız gerekiyor gibi halkı teşvik edici haberler yapsana…

Camilikten çıkıp sadece tapınak olarak kullanılan, belirli bir saatte kapıları kilitlenen, bahçesinde çaresiz bir vaziyette yatan insanlarımızıda çeksene.

Kömürlükleri bile 500-1000 Tl arası Suriyelilere kiraya verenleride bir çeksene…

Yook bu işinize gelmez.  Neden işin ucunda rant yok. Pilav yok. Pehli yok. Reklam yok.

Sizde haklısınız. O kadar kokuşmuşluk var ki  hangi birini anlatayım diyorsunuz. Tamam anlatmayın ama ŞAK-ŞAK çılıkta yapmayın. Bari bunu becerin.  Haaa malzeme bulamazsanız bende çok var.  İsteyene verebilirim .. Yüreğiniz yeterse yayınlayın. Bende özür dileyeyeyim….

Basınımız içinde halka ve HAKKA hizmet yapma  amacında olan bu olumsuzluklarını anlattığım kategoriye girmeyen tüm  kıymetli basın mensuplarının Basın haftasını tebrik ederim.

SELFİE cilere  gelirsek ‘’Size her gün bayram ‘’nasıl olsa..

Comments

comments

Bu haber 8185 kez okundu.
Genel - 12:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.