Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!

 Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi Tarafından 5 Günlük Hava Tahmin raporu yayımlandı   Serin ve Yağışlı Hava konusunda uyarılarda bulunulan açıklama şu şekilde; “Ülkemizin, yarın (02.05.2019 Perşembe) yağışlı ve Balkanlar üzerinden gelen serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, hafta sonuna kadar tüm […]
Manşet Haberleri - 2 Mayıs 2019 18:19 A A

 Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi Tarafından 5 Günlük Hava Tahmin raporu yayımlandı

  Serin ve Yağışlı Hava konusunda uyarılarda bulunulan açıklama şu şekilde;

“Ülkemizin, yarın (02.05.2019 Perşembe) yağışlı ve Balkanlar üzerinden gelen serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, hafta sonuna kadar tüm yurtta etkili olduktan sonra Cumartesi (04.05.2019) günü öğleden sonra doğu bölgelerden ülkemizi terk etmesi bekleniyor.

Yağışların; yarın (Perşembe) ve Cuma (03.05.2019) günü Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat illerinde aralıklarla yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte meydana gelebilecek kuvvetli rüzgâr ve yerel dolu yağışı riski gibi olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak hazırlayacağımız anlık uyarıların takip edilerek dikkate alınması can ve mal emniyeti açısından önem arz etmektedir.

Rüzgârın; yarın (Perşembe) güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Cuma (03.05.2019) ve Cumartesi (04.05.2019) günü hissedilir derecede (5 ila 9 derece) azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Ülkemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi beklenen, ani sıcaklık değişiminin, kuvvetli yağış ve rüzgârın, ayrıca bölgemiz yüksek kesimlerinde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması ve yayımlanacak olan meteorolojik uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir.”

Comments

comments

Bu haber 9919 kez okundu.
Manşet Haberleri - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.