Sıradaki Haber Dikili Ağacı Olmayanlara Gelsin

11 Kasım günü saat 11.11’de Türkiye genelinde ilan edilen seferberlikle birlikte 11 milyon fidan toprakla buluşacak.
Genel - 9 Kasım 2019 11:03 A A

11 Kasım günü saat 11.11’de Türkiye genelinde ilan edilen seferberlikle birlikte 11 milyon fidan toprakla buluşacak.

‘Geleceğe Nefes’ 11 Milyon Ağaç kampanyasının tanıtımı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından dün İstanbul’da yapıldı. Pakdemirli, “Böyle bir toplumsal mutabakatı, Cumhuriyet tarihinde çok az yaşamışızdır. 11 Kasım’da saat 11’i 11 geçe, 11 milyon fidan, 81 ilde, 2023 lokasyonda dikilecek. 11 Kasım’da sizler de birer fidan dikin” diye konuştu.

Fidanların ortalama maliyetinin 2 TL olduğunu, dikim maliyetleriyle 3 TL’ye çıkacağını söyleyen Pakdemirli, “Toplam 33 milyon lira gibi bir rakam çıkıyor. Hepsi de yerli ve milli kaynaktan temin ediliyor” diye konuştu.

DESTEKLER SÜRÜYOR

Özellikle sosyal medya üzerinden fidan dikim sertifikalarının paylaşılmasıyla başlayan seferberlik tüm Türkiye’yi etkisi altına almış durumda. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da seferberliğe destek oluyor. Türkiye genelinde ulaşılmak istenen 11 Milyon fidan hedefi aşılmış durumda. Bugün itibariyle Türkiye genelinde sahiplenilen fidan sayısı 13 milyona ulaştı.

ERDOĞAN BAŞLATACAK

11 Milyon Ağaç kampanyasının resmi töreni, 11 Kasım Pazartesi günü Ankara Sincan’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törenle yapılacak. Erdoğan, fidan diktikten sonra çeşitli illere canlı bağlantılar yaparak seferberliği başlatacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 11 Kasım her yıl Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlanacak.

Comments

comments

Bu haber 5967 kez okundu.
Genel - 11:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.