SİSTEME HER KESİMDEN TEPKİLER VAR

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi üyeleri, öğretmen performans değerlendirme sistemine tepki için imza kampanyası başlattı. Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelinde “Öğretmene performansa ve eğitimciye şiddete hayır. İmzanı gönder iradeni göster.” sloganıyla başlatılan imza kampanyasına Kırşehir’deki sendika üyeleri de katıldı. Cacabey Ortaokulunda öğretmenlerle bir araya gelen üyeler, imza kampanyasına destek verdi. Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci, […]
Genel - 2 Nisan 2018 18:32 A A

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi üyeleri, öğretmen performans değerlendirme sistemine tepki için imza kampanyası başlattı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelinde “Öğretmene performansa ve eğitimciye şiddete hayır. İmzanı gönder iradeni göster.” sloganıyla başlatılan imza kampanyasına Kırşehir’deki sendika üyeleri de katıldı.

Cacabey Ortaokulunda öğretmenlerle bir araya gelen üyeler, imza kampanyasına destek verdi.

Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci, burada yaptığı konuşmada, performans değerlendirme taslağının hiçbir hukuki ve kanuni dayanağının olmadığını ileri sürdü.

Eğitim gibi uzun soluklu, sonuçları hemen alınamayan bir süreçte, anlık veya kısa vadeli performans ölçümünün mümkün olmadığını savunan Cebeci, şunları kaydetti:

“Okulların bulunduğu sosyal konumu, ekonomik imkanlarını, fiziki donanım ve altyapılarını, öğrenci profilini, ebeveynlerin statüleri arasındaki farkları dikkate almayan bir değerlendirme anlayışı ülke gerçeklerinden de uzaktır. Bu durum, eşitsizlikler içinde adalet aramak, yeni hak kayıplarına kapı aralamak, yeni çatışma alanları üretmekten başka bir işe yaramayacaktır. Her geçen gün artan şiddet olayları birçok eğitimciyi mağdur etmekte, eğitim camiasını hem tedirgin etmekte hem de üzmektedir. Eğitim-Bir-Sen olarak öğretmen performans değerlendirme taslağına hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi söylüyoruz.”

Comments

comments

Bu haber 4693 kez okundu.
Genel - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.