Sporcular Kırşehir Valiliği Tarafından Eşofmanla Ödüllendirildi

Kırşehir’de Farklı Branşlarda Başarılar Elde Eden Sporcular, Kırşehir Valiliği Tarafından Ödüllendirildi. İlimizdeki okul takımlarına, yaz spor kurslarına kayıt yaptıran öğrencilere ve ülke genelinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren gençlere Vali Necati Şentürk ve 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan tarafından bin adet eşofman takımı dağıtıldı. Aşıkpaşa Spor Salonunda gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, […]
Spor - 20 Haziran 2017 12:20 A A

Kırşehir’de Farklı Branşlarda Başarılar Elde Eden Sporcular, Kırşehir Valiliği Tarafından Ödüllendirildi.

İlimizdeki okul takımlarına, yaz spor kurslarına kayıt yaptıran öğrencilere ve ülke genelinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren gençlere Vali Necati Şentürk ve 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan tarafından bin adet eşofman takımı dağıtıldı.

Aşıkpaşa Spor Salonunda gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı gençler yetiştirme gayretinde olduklarını söyledi.

Kırşehir’de gençlerin sporcu yapıya sahip olduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Hangi yaştan olursa olsun mutlaka spor yapılmalıdır. Zinde, sağlıklı ve duygusal açıdan güçlü olmak istiyorsak spora yönlenmeliyiz. Zaten ilimizdeki gençlerimizin büyük çoğunluğu sporcudur. İçerisinde bulunduğumuz yaz tatilini iyi değerlendirmeli, kitap okumanın yanında sportif faaliyetlerde de bulunmalıyız. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Bugün devletimizin destekleri ile sizlere eşofman dağıttık. Her zaman siz değerli gençlerimizin yanındayız” dedi.

22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan da, Kırşehir’de gençlerin spor dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye girerek kendilerini gururlandırdıklarını ifade etti ve gençlerimizi spora yönlendirmek için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan’ın da hazır bulunduğu tören, Vali Necati Şentürk ve 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan tarafından öğrencilere eşofmanların dağıtılması ile sona erdi.

Buradaki törenin ardından Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler, Ahi Stadyumuna geçerek “Abdal Ateşi” olarak adlandırılan ve abdalların oluşturduğu davul-zurna ekibinin gösterilerini izlediler.

Vali Necati Şentürk, davul zurna ekibinin kurulmasındaki amacın Abdallık geleneğini yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi.

Comments

comments

Bu haber 9034 kez okundu.
Spor - 12:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • sporcu 7 Eylül 2017 00:32

  BUDA HİZMET DEMEKKİ.KOCA KOCA ADAMLAR EŞOFMANLA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİĞİNE GÖRE

 • GURBETÇİ KAZIM 1 Mart 2018 19:08

  SPORA DESTEK BUNLARLA SINIRLI KALMAMALI

 • meraklı 6 Mart 2018 05:13

  merak ediyorum halkın vergileriyle halkın çocuklarına dağıtılanlar neden haber oluyor…

 • meltem 9 Mart 2018 02:46

  teşekkür ediyoruz

 • REİS 9 Mart 2018 14:36

  ÖDÜLMÜ BU ŞİMDİ

 • HAKİM 14 Mart 2018 12:21

  ALLAH RAZI OLSUN

 • HACI 16 Mart 2018 03:00

  ALT YAPI YAPIN SPOR VE SPORCUYA

 • operatör 27 Mayıs 2018 07:24

  başka işiniz yokmu arkadaş eşofman nedir yaa..

 • öğretmen 6 Temmuz 2018 19:12

  bence çocuklarımıza sporu sevdirecek girişimlerin çoğalması gerekli… daha fazla.. sadece maddi olmamalı, gönüllere girilmeli.

 • mahmut nadir 8 Temmuz 2018 00:11

  yola çıkılanlarla yolda bulunanlar değişilmese şimdiye çoktan dünya sıralamasında sporcularımız vardı..