SUAT TÜRKOĞLUN DAN KUTLAMA

Kırşehir Sağlık Müdürü Doktor Suat Türkoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Türkoğlu, mesajında, 14 Mart’ın Türkiye’de modern ve bilimsel ölçekli ilk tıp eğitiminin başladığı tarih olmasının yanı sıra, bağımsızlık mücadelesinin yapıldığı önemli günlerden biri olduğunu belirtti. Tıbbiyelilerin 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto ederek İstiklal Savaşı’nda önemli rol aldıklarını aktaran Türkoğlu, mesajının devamında […]
Genel - 14 Mart 2018 14:09 A A

Kırşehir Sağlık Müdürü Doktor Suat Türkoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkoğlu, mesajında, 14 Mart’ın Türkiye’de modern ve bilimsel ölçekli ilk tıp eğitiminin başladığı tarih olmasının yanı sıra, bağımsızlık mücadelesinin yapıldığı önemli günlerden biri olduğunu belirtti.

Tıbbiyelilerin 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto ederek İstiklal Savaşı’nda önemli rol aldıklarını aktaran Türkoğlu, mesajının devamında şunlara yer verdi:

“Türkiye bugün, tıp eğitimi teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Ülkemiz sağlık sektörü, insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, belirli bir standardı yakalamış, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır.

İnsanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveri ile yerine getiren, fedakarca çalışan ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına hizmet veren doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, emeklerden dolayı teşekkür ederim.”

Comments

comments

Bu haber 7511 kez okundu.
Genel - 14:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.