SÜLEYMANİYE 7.1 LE SALLANDI TÜRKİYE DE HİSSEDİLDİ

Irak’ın Süleymaniye kentinde 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Süleymaniye olan deprem, Türkiye’den de hissedildi Irak‘ın Süleymaniye kentinde 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Irak’taki deprem Güneydoğu’daki illerde de hissedildi. Kerkük, Erbil ve Bağdat’ta da çok şiddetli hissedilen deprem Türkiye’den de hissedildi. Depremin merkez üssü Süleymaniye kenti. TÜRK KIZILAYI’NDAN AÇIKLAMA Türk Kızılayı Twitter’dan yaptığı açıklamada, […]
Genel - 12 Kasım 2017 21:26 A A

Irak’ın Süleymaniye kentinde 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Süleymaniye olan deprem, Türkiye’den de hissedildi

Irak‘ın Süleymaniye kentinde 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Irak’taki deprem Güneydoğu’daki illerde de hissedildi.

Kerkük, Erbil ve Bağdat’ta da çok şiddetli hissedilen deprem Türkiye’den de hissedildi. Depremin merkez üssü Süleymaniye kenti.

TÜRK KIZILAYI’NDAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Irak’ın Süleymaniye kentinde meydana gelen ve ülkemizde de hissedilen deprem sonrası ekiplerimiz bölgeye sevkedilmiştir” dedi.

VATANDAŞLAR SOKAKLARA ÇIKTI

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu, Irak’ın Halepçe kentinin 32 kilometre güneybatısında 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Çevre bölgelerde de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar sokaklara çıktı.

MARDİN VE DİYARBAKIR’DA VATANDAŞLAR EVLERİNİ TERK ETTİ

Iran’da meydana gelen 7,1 şiddetindeki deprem, hissedildiği Mardin ve Diyarbakır’da korkuya neden oldu. Vatandaşlar evlerini terk ederek, sokaklara kaçıştı.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

KANDİLLİ RASATHANESİ VE DEPREM ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (KRDAE) VERİLERİNE GÖRE DEPREM 11.7 KM DERİNLİK VE 7.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Comments

comments

Bu haber 6964 kez okundu.
Genel - 21:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.