SÜRÜCÜ KURSU HAVUZUNUN BAŞINI KİM TUTUYOR ?

Sürücü kurslarının havuz sistemi oluşturdukları ve bütün sürücü kurslarının aynı ücreti uyguladığı iddia ediliyor. İddialar da, sürücü kurslarının katılımıyla sözleşmeler imzalandığı, fiyat listeleri yayımlandığı, havuz sistemi oluşturulduğu, havuzdan gelir paylaşımı yapıldığı ve ayrıca fiyat birlikteliğinin sağlanması amacıyla denetim mekanizması kurulduğu vurgulanıyor. Şehrimiz de hizmet veren sürücü kursların dan ehliyet alan sürücüler yanıltılıyor mu? Rekabet engelleniyor […]
Genel - 13 Mart 2018 18:22 A A

Sürücü kurslarının havuz sistemi oluşturdukları ve bütün sürücü kurslarının aynı ücreti uyguladığı iddia ediliyor.

İddialar da, sürücü kurslarının katılımıyla sözleşmeler imzalandığı, fiyat listeleri yayımlandığı, havuz sistemi oluşturulduğu, havuzdan gelir paylaşımı yapıldığı ve ayrıca fiyat birlikteliğinin sağlanması amacıyla denetim mekanizması kurulduğu vurgulanıyor.

Şehrimiz de hizmet veren sürücü kursların dan ehliyet alan sürücüler yanıltılıyor mu?

Rekabet engelleniyor mu?

Rekabetin engellenmesi vatandaşa nasıl yansıyor?

Özel eğitim olan bu kurslar Milli eğitim kontrolünden mi geçiyor yoksa destek mi alıyor?

Havuz sistemi kurularak Valilikten çıkacak fiyat yüksek tutulmaya mı çalışılıyor ?

Motorlu taşıyıcılar kursları kendi aralarında yapmış oldukları protokolle “HAVUZ” ismini verdikleri bir “KARTEL” oluşturarak tekelleşiyor ve istedikleri fiyatta ayak diriyorlar.

Vatandaşlar çevre illerden ehliyet almanın yollarını ararken kendi borusunu öttüren KARTEL KURSLAR’ın durumu havuzu bozacak olan kurslara yaptırım uygulandığı için durum çözümsüzlüğe doğru gidiyor.

Sürücü kurslarının aralarında anlaşarak havuz sistemi oluşturmak ve kurs ücretlerini belirlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti için çalışma yapması beklenen kurumlar vatandaşın zarar ettiğini ne zaman görecekler.

 

Comments

comments

Bu haber 10499 kez okundu.
Genel - 18:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • İPEK DEMİR 14 Mart 2018 07:50

    Sorun değil biz dört arkadaş daha ucuz olduğu için gidip ankaradan ehliyet aldık. Sizde bence zorlamayın inanki fiyatı yarısı kadar düşüyor. Bunlarında belki aklı başına gelir gelmezsede onlar bilir.