SÜT ÜRETİCİSİ İÇİN ANLAŞMA YAPILDI

KIRŞEHİR İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ HIZ KESMİYOR Artan yem ve girdi maliyetiyle beraber zor günler geçiren hayvancılık işletmelerinin ayakta kalabilmesi için  yoğun bir çalışma temposu yürüten  Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Destek proğramlarını Çiftçilerle buluşturmaya devam ediyor. Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinden yapılan açıklamada; “Devletimizin vermiş olduğu destek programlarının yürütülmesi ve  halka […]
Genel - 28 Kasım 2018 16:25 A A

KIRŞEHİR İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ HIZ KESMİYOR

Artan yem ve girdi maliyetiyle beraber zor günler geçiren hayvancılık işletmelerinin ayakta kalabilmesi için  yoğun bir çalışma temposu yürüten  Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Destek proğramlarını Çiftçilerle buluşturmaya devam ediyor.

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinden yapılan açıklamada;

Devletimizin vermiş olduğu destek programlarının yürütülmesi ve  halka ulaştırmakta köprü görevi gören Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 2017 yılında 10 baş ve üzeri saf ırk ineği bulunan belirli işletmelere süt kalite analizi yaptırarak üyelerine ek destek kapısı açmıştı. Çalışmalar sonucunda ilimize hatırı sayılır oranda süt kalite analiz desteği akışı sağlanmış ve bu destek üreticilere bir nefes olmuştu. Çalışmalarına hız kesmeden devam eden birlik 2018 yılı için 10 baş ve üzeri saf ırk ineği olan bütün üyelerine süt kalite analizi yapma kararı vererek başvuruda bulunan üyelerinin ineklerinin sütünü uygun koşullarda Aksaray Üniversitesi Süt Kalite laboratuvarında analiz ettiriyor. Analizi sadece destek odaklı değil işletme verimini ve kalitesini bir adım öne çıkarmak içinde nicel kaynak olarak kullanan birlik sonuçları uzman kadrosuyla değerlendirerek işletme standartlarını arttırmayı hedefliyor.  Kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşunun hakkını vererek şeffaf, güvenilir, denetlenebilir ve üretici odaklı olmaktan hiçbir zaman ödün vermeyen, kendini geliştiren, yenileyen kadrosu ve kaliteli yönetim kuruluyla var olan birliğin hizmetleri  diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edecek boyutta.”  ifadeleri kullanıldı.

 

Comments

comments

Bu haber 8280 kez okundu.
Genel - 16:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.