TAKSİCİ ESNAFI DONUYOR

Yaz,kış demeden, sıcakta soğukta, toplumun en çok çalışan, gece demeden, tatil demeden, bayram demeden çalışan, emeğini topluma sindiren esnaflardan en önemlilerinden birisi olan Taksici esnafının soğukla mücadelesi devam ediyor. Çiçekdağı İlçesinde yıllardır ilçe sakinlerinin taziyesine , hastalığına , çocukların okullarına, düğünlere üçü beşi aramadan yetişen  fedakar taksici ve dolmuşçu esnafların  sıkıntılarına bir nebze çare olunması […]
Genel - 7 Şubat 2018 15:32 A A

Yaz,kış demeden, sıcakta soğukta, toplumun en çok çalışan, gece demeden, tatil demeden, bayram demeden çalışan, emeğini topluma sindiren esnaflardan en önemlilerinden birisi olan Taksici esnafının soğukla mücadelesi devam ediyor.

Çiçekdağı İlçesinde yıllardır ilçe sakinlerinin taziyesine , hastalığına , çocukların okullarına, düğünlere üçü beşi aramadan yetişen  fedakar taksici ve dolmuşçu esnafların  sıkıntılarına bir nebze çare olunması gerekiyor.

Yıllardan beri başlarını sokacak, gelen misafirlerini ağırlayacak, istirahat edebilecekleri bir mekanın kazandırılmadığı öğrenilen Çiçekdağı taksici esnafı atılacak adımları bekliyor.

Şoförlere hizmet etmek için kurulan  Şoförler ve otomobilciler Federasyonundan ilk adım beklenirken, Federasyon  çalışanlarının  sobanın ve ısıtıcının başında bu kış günü gömlekle otururken, şoför esnaflarının ya arabanın içinde , yada dışında değnekçi konumundaymış gibi durmaları gerekiyor.

Yüz bin tl leri bulan hat parası, durak parası, park parası, sigorta, kasko, araç bakımı, lastik, amortisman, veresiye vergi, harç, gibi bir çok yükün altına giren  esnaflarımızın, ülkemizde  bir çok mahallelerde bile bulunan   konforlu durak tahsisinin İlçemizde bile çok ve layık görülmemesi gerekmektedir.

Taksici esnafını bu kış gününde soğuktan koruyacak olan adımların atılmasını görevi olan kurumlardan beklerken, gelişmelerin takipçisi olacağımızı beyan ederiz.

 

Comments

comments

Bu haber 7742 kez okundu.
Genel - 15:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.