Tebaadan Vatandaşlığa Geçişimizin Öncüsü Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz.

CHP Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir‘e gelişinin 99. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Selahattin Ekicioğlu mesajında; 24 Aralık, Kırşehir tarihi için en önemli günlerden biridir. Kırşehirliler olarak, 99 yıl boyunca her 24 Aralık günü;  Anadolu’ya bir umut ışığı olarak doğan Mustafa Kemal Atatürk’ü ilimizde ağırlamanın onurunu yaşıyor ve aynı zamanda işgal altında geçen o […]
Genel - 24 Aralık 2018 15:30 A A

CHP Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir‘e gelişinin 99. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Selahattin Ekicioğlu mesajında;

24 Aralık, Kırşehir tarihi için en önemli günlerden biridir. Kırşehirliler olarak, 99 yıl boyunca her 24 Aralık günü;  Anadolu’ya bir umut ışığı olarak doğan Mustafa Kemal Atatürk’ü ilimizde ağırlamanın onurunu yaşıyor ve aynı zamanda işgal altında geçen o günkü zor koşulları, Anadolu ve Kırşehir halkının büyük bir özveri ile verdikleri vatan mücadelesini bir kez daha saygıyla yad ediyoruz.

Geçmişini bilmeyen toplumlar, bugününü kavrayamaz ve geleceğini de kuramaz. Bizler, işgal edilmiş topraklarda, büyük sıkıntılarla ve kıt imkanlarla; onuru ve namusuyla kurtuluş mücadelesi vermiş Anadolu halkının birer evladı olmaktan gurur ve onur duyuyoruz.

Hepimizin bildiği gibi; Kırşehirimiz, o dönem herhangi bir işgale maruz kalmamıştır. Ancak Kırşehir halkı, Milli Mücadele’ye hem askeri hem mali ve farklı birçok alanda desteğini esirgememiş, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesine çok önemli katkılar sağlamıştır.

Milli Mücadele’nin lideri Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; kongre süreçlerinin ardından, 24 Aralık’ta karlı bir kış günü Kırşehirimiz’e gelmiş, Kırşehir halkı o gün coşkulu bir kalabalıkla Mustafa Kemal’i ve bağrına basmış, O’nu bir gece Kırşehir’de misafir etmekten onur ve gurur duymuştur.

Biz de bugün Kırşehirliler olarak, Milli Mücadele’yi başarıya ulaştırıp, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve bize uygarlığın kapılarını açan, tebaadan vatandaşlığa geçişimizin öncüsü Mustafa Kemal Atatürk’ü 99 yıl önce Kılıçlı Köprüsü’nde  bağrına basan Kırşehirli gençlerin kararlı duruşunun onurunu yaşıyor, Anadolu halkının birlik ve bütünlüğünün harcını karan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk’ü, saygı ve özlemle anıyoruz. ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 6558 kez okundu.
Genel - 15:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.