TEBERLER DEN MESAJ VAR

Tufan Altaş ‘ın uyuşturucu ticaretin den tutuklanmasının ardından her kesimden yorumlar ve çeşitli eleştiriler geldi. rencide edici mesaj ve yorumlara Kırşehir’in Üstadların dan cevaplar gelmeye başladı. Kişiliği ile sevilen Ali Başaran sosyal medya’dan yaptığı paylaşım da ;   “Tufan Altaş’a geçmiş olsun diyorum. Başka bir mesele de Tufan Altaş’ ın başına bu iş geldi diye […]
Genel - 4 Aralık 2017 00:31 A A

Tufan Altaş ‘ın uyuşturucu ticaretin den tutuklanmasının ardından her kesimden yorumlar ve çeşitli eleştiriler geldi. rencide edici mesaj ve yorumlara Kırşehir’in Üstadların dan cevaplar gelmeye başladı.

Kişiliği ile sevilen Ali Başaran sosyal medya’dan yaptığı paylaşım da ;

 

“Tufan Altaş’a geçmiş olsun diyorum. Başka bir mesele de Tufan Altaş’ ın başına bu iş geldi diye tüm aşireti kötüleyen kişilerin peydah olması. Ahlaksızca yorumlar yapıyorlar iftiralar atıyorlar Teberlere. Bizim aşiretimizi bilen bilir sadece Ankara, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat’ta 10 binlerce insanımız var. Mesleğimiz ne olursa olsun insanlara saygı ve sevgiden başka bir şey sunmayız, zararımız dokunmaz fıtratımız böyle. Bir kişiyi göze alıp televizyonlarda Abdallar’ı kötülemek Teberler hakkında ileri geri konuşmalar yapmak cahilliktir, ayıptır. Sözüm o televizyobculara, eğer Abdallar hakkında bir şey öğrenmek istiyorsanız Saim Ayata’nın Kırşehir Abdalları kitabını bir okuyun. Yanımıza gelin geleneklerimizi göreneklerimizi bir görün öyle konuşun. Haydi selametle… Herkese iyi günler hürmetler. Kulaklarınıza iyi bakın. Ali Başaran” dedi.

Comments

comments

Bu haber 14772 kez okundu.
Genel - 00:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.