TİLKİYİ GİYOTİN İLE AVLAMAK

Avcılığı tasvip etmemekle beraber evvelden tilkilerin nasıl avlandığını azr edelim,belki canlılar içerisinde en kurnazı olan ama açlıkdan derisi kemiğin de gezen tilki bizlere ibret olur. Tilkinin değişik silahlarla avlanılması derisine zarar verdiği için, orman içerisine büyük bir jilet (giyotin) koyan avcılar, jiletin üzerine kuş kanı sürerek bırakırlar, kanın kokusuna dayanamayan tilki,kanı yalarken dilinin jilet tarafından […]
Genel - 26 Eylül 2017 13:47 A A

Avcılığı tasvip etmemekle beraber evvelden tilkilerin nasıl avlandığını azr edelim,belki canlılar içerisinde en kurnazı olan ama açlıkdan derisi kemiğin de gezen tilki bizlere ibret olur.

Tilkinin değişik silahlarla avlanılması derisine zarar verdiği için, orman içerisine büyük bir jilet (giyotin) koyan avcılar, jiletin üzerine kuş kanı sürerek bırakırlar, kanın kokusuna dayanamayan tilki,kanı yalarken dilinin jilet tarafından ince kesikler halinde yaralandığını fark edemez, dili parçalandıkça taze kan taze kan aktıkça daha cazibeli kan kokusu tilkiyi mest eder..

Ne zamana kadar, kanı çekilip bayılana kadar. Bayılan tilki artık avcı için büyük ödüldür.

Bazen bir yemek davetiyle başlayan, bazen komşuluk hatırıyla, bazen geçliğin beraber geçmesinin hatrına, bazen hiç tanımadan bir cep telefonunun hediye edilmesiyle başlayan kanımızı çektirme işi,doğrudan temine oradan büyük ihalelere sıçrayarak artık bazılarımız için bayılma safhasına gelmiştir.

Dilimizi çekemediğimiz cezbedici şeyler elbet geçecek, halk kime yetki verdiyse almasını biir, eğer devlet verdiyse bu hakkı unutmamalıdır ki devlet her zaman 20 yaşın da dinç dinamik ve hafızası güçlüdür, kendisine yaptığın yanlışı unutmaz. Halk yeri gelir en güçlü olduğun zaman da seni al aşağı etmesini bilir, bunu Çanakkale dede gördük 15 temmuz da da  gördük, bir de Alemlerin Rabbi, mazlumların hesap sorucusu vardır ki, o mühlet verir ama ihmal etmez. Altdaki taş a üstteki taşdan hak alır verir. Boynuzsuz koç boynuzlu koç dan hesap alacak sa bugün etrafımız da cereyan eden onlarca olay da kimin hakkı kime geçiyor sa hesabı hem halk hem devlet hem Allah tarafın dan sorulur.

Elini belini dilini haram dan sakla diyen ecdadın torunları, aynı lafzı mükemmel ile oy isteyen siyasetçi, aynı kelime-i sedef ile gönüller kazanan bürokratlar……

Çalmayın, çaldırmayın,yalan söylemeyin, aldatmayın, kandırmayın, yanlış iş yapıp ceremesini garibanlara ödetmeyin.

BU NASİHATI VERENLER SİZ ÖNDEN BUYRUN….

Comments

comments

Bu haber 6299 kez okundu.
Genel - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.