TL DÜŞMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!!

Gündem o kadar yoğunki hangi konuyu kaleme alacağımı şaşırdım. Bundan dolayı bu hafta eleştirisel ve çözüm odaklı bazı konuları maddeler halinde sıralamak istedim. Gündem ile ilgili bazı notlarım.   1- 7000 TL den DOLAR bozdurmak Vatanseverlikmi? Fırsatçılık mı? Köşeyi dönmek mi? Asıl vatanseverlik hiç DOLAR a bulaşmamakla olur. 7000 e bozdurup para kazanmakla  değil. Oh […]
Genel - 14 Ağustos 2018 12:21 A A

Gündem o kadar yoğunki hangi konuyu kaleme alacağımı şaşırdım. Bundan dolayı bu hafta eleştirisel ve çözüm odaklı bazı konuları maddeler halinde sıralamak istedim. Gündem ile ilgili bazı notlarım.

 

1- 7000 TL den DOLAR bozdurmak Vatanseverlikmi?

Fırsatçılık mı?

Köşeyi dönmek mi?

Asıl vatanseverlik hiç DOLAR a bulaşmamakla olur. 7000 e bozdurup para kazanmakla  değil. Oh ne ala.

TL DÜŞMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!!

Bu iş ve seferberlik, bana REİS BİZİ AFRİNE GÖTÜR sloganları atıp, arkasından BEDELLİ ASKERLİK yasası çıktığında müracaat için kuyruğa girenlerin durumunu hatırlattı.

Fedaķarlık nasıl olur biliyormusunuz? Doları bozdururken , doları ilk aldığınız fiyat kadar miktarı cebinize ayırıp , gerisini komşunuza, garibanlara veya Devlet kanalına bağış yapmakla olur. Öyle parayı dolara yatırıp, yüzde yüz para kazanıp, köşeyi dönmekle ve parayı cukka etmekle FEDAKARLIK olmaz.

 

2- Ülkemde Üretime dayalı Ekonomi olsaydı, doların yükselmesi işimize gelirdi.  Ama bir merceği,  bir çeligi hatta bir samanı bile dışarıdan alırsak reçete acı olur. Protesto bile yaparken doları, dolar ile aldığımız ABD menşeili telefonlarımızla sosyal medya üzerinden paylaşım yapmamız ne kadar samimi cevabını sizlere bırakıyorum.

3- Papaz BRUNSUNlar ile mücadele edelim ama  Cennet satan İMAM DURSUN ları napalım. Papaz Brunsunlara ev hapsi verdik ama  İMAM DURSUNLAR halen piyasada. Din ticareti yapan , dini AFYON olarak kullanan Müslüman görünümlü PAPAZLARI ne zaman evlerine hapsedeceğiz?

4- Gün birlik günü. Bir çeşit Ekonomik 15 Temmuz. Devletimizin Amerikaya karşı onurlu ve dik duruşlu atacağı her adımın sonuna kadar arkasındayım. Ama bu işte 15Temmuz sonrası mücadeleye dönmesin. Baksanıza tüm bu olaylar ve hengame içerisinde  Fetönün prensi, kumpas uzmanı, Ocak yıkma ve yuva dağıtma uzmanı  , Ekrem Dumanlı’nın suç ortağı Emniyet Müdürü AHMET PAK denen Hain , bu hengamede sessiz sedasız  neden serbest bırakıldı. Mücadelemiz buna dönüşmesin.

5- Kumar yasasını onaylayanların , akabinde  ALLAHIMIZ VAR diyenlerin Allahı ile benim inandığım ALLAH aynı  ALLAH  değil.

6- Bende geçenlerde bankacıya ” sizin paranız  varsa benimde Allah’ım var “dedim. Demez olaydım. Icra geldi. 🙂  Beceriksizliğimizi bile Allahı ortak ederek  kapatmaya çalışırsak sonuç hüsran olur.

ÇÖZÜM :

1- Siyasi çekişmeleri bir kenara bırakıphangi düşünceye sahip olursak olalım millet ve ümmet olarak TEVBE etmemiz zarurettir.  Tevbe özeleştiridir. Toplumsal olarak tevbe etmemiz gerekmektedir.   Yoksa MUSİBETLER YAKAMIZI BIRAKMAZ.

2-Hepimiz bir imtihandayız. Fert olarakta toplum olarakta. Elbetteki günahlarımız var. Bu imtihandaki düştüğümüz çukurlar bizim günah çukurlarımızdır. Bu günah çukurlarından ancak ve ancak TEVBE etmekle çıkarız. Tevbe düştüğü yerden kalkmaktır. Tevbe özeleştiridir. Revbe gidilen yolun yol olmadığını idrak etmektir.  Toplumsal olarak buna ihtiyacımız var.

3- Tüketim ekonomisi yerine Acilen ÜRETİM ekonomisine geçmek gerekir. Tüm ihracaat ve ithalat pazarlarımızı revize edip yeni pazarlar oluşturmamız lazımdır.

4- Tüm sorumluluklarımızı ve tedbirlerimizi alıp tam bir tevekkül içerisinde Allahın ipine sarılmak. Unutmayın hakiki imani elde edenler bırakın Abd yi KAİNATA MEYDAN OKUR.

5-Adalet Adalet Adalet. Bir toplumun Ekmeği,  havası, suyu ADALETtir .

6-ABD ye veya başkasına değil sadece ALLAH’a ABD olmak.

7- Başımıza ne bela ve sıkıntı gelirse gelsin suçluyu hep dış güçlerde aramamak. Özeleştri yapmak ve istifa mekanızmasını çalıştırma şerefini ve kültürünü oluşturmak.

8- Kümese sahip çıkamayan Tilkileri suçlayamaz. Çakal çakallığını her zaman yapar ve yapacaktır.

9- Dış politikamızın temel şiarı ve sloganı Hz Hüseyin’in ZİLLET BİZDEN UZAKTIR sözünü düstur edip uygulamaya koymakla olur. Yoksa apartmanda eline boş bir kap alıp komşu komşu gezip, tüm komşuların nabzına göre şerbet vermekle, dedikodu ile olmaz. Olamaz.

10- İsraf.   İsraf varsa çürümüşlük ve kokuşmuşluk başlamıştır demektir.

11- İşi ehline vermek. Fakat günümüzde iş ehline değil SADIK ve biat edene  veriliyor.  Ne kadar eğilirsen o kadar iş, o kadar makam, o kadar para.. Euzubillah..

12- Ne firavun kendiliğinden firavun oldu, nede zalimler anasından zalim doğdu. Zalimleri zalim yapan,  Zalimlere tapanlardır.

Yazımın başında bahsettiğim gibi gündem yoğun. Konu çok. Bazı notlarımı sizlerle paylaşmak istedim. Bizim görevimiz uyarmaktır. Kınayıcıların kınamasından korkmadan.

 

Comments

comments

Bu haber 5012 kez okundu.
Genel - 12:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.