TRAFİKTE YENİ DÖNEM

Trafik kuralları ve kurallara uymayanlar hakkında 81 ilde uygulanacak tedbirler şehrimizde titizlikle  uygulanacak İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İçişleri Bakanlığı yollarda güvenliği sağlamak amacıyla yeni bir uygulama başlattı. Artık tüm Polis ve Jandarma birimleri Emniyet Kemeri, Cep Telefonu ve Tehlikeli Araç Kullanımı konularında denetim yapabilecek. Mesajla duyuruldu; Vatandaşlara bu uygulama “Tüm Polis ve Jandarma birimlerimiz Emniyet Kemeri, Cep Telefonu […]
Genel - 16 Eylül 2018 01:22 A A

Trafik kuralları ve kurallara uymayanlar hakkında 81 ilde uygulanacak tedbirler şehrimizde titizlikle  uygulanacak

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

İçişleri Bakanlığı yollarda güvenliği sağlamak amacıyla yeni bir uygulama başlattı.

Artık tüm Polis ve Jandarma birimleri Emniyet Kemeri, Cep Telefonu ve Tehlikeli Araç Kullanımı konularında denetim yapabilecek.

Mesajla duyuruldu;

Vatandaşlara bu uygulama “Tüm Polis ve Jandarma birimlerimiz Emniyet Kemeri, Cep Telefonu ve Tehlikeli Araç Kullanımı denetimlerinde görevlendirildi. Lütfen, Bu Yolda Hep Birlikteyiz! T.C. İçişleri Bakanlığı.” sözleriyle duyuruldu.

VALİLİK AÇIKLAMASI
Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada ;

“İçişleri Bakanlığımızca hazırlanan 100 Günlük Eylem Planında trafik güvenliğiyle ilgili olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin arttırılarak ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması için aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır.

Emniyet kemeri kullanmanın kaza sonucundaki ölümlü ve ağır yaralanma oranlarını yaklaşık % 70 oranında azalttığının bilimsel araştırmalarla tespit edildiği, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme-makas atma ve aynı şekilde seyir halinde sürücülerin cep telefonu kullanımının ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına davetiye çıkardığı hususları göz önüne alınarak denetimler arttırılmıştır.

Bu kapsamda, trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan “seyir halinde cep telefonu ile görüşme, emniyet kemeri kullanmama ve tehlikeli şekilde şerit değiştirme-makas atma” hususlarının tespit edilip cezai işlem uygulanmasında trafik zabıtasının tek başına yeterli olmadığı tespit edildiğinden hem emniyet hem de jandarma personeli görev esnasında ya da sivil hâlde iken denetimlerde etkin bir şekilde görev yapacaklardır.

Yukarıda izah edildiği üzere, yapılacak denetimlerde vatandaşlarımızın cezai müeyyideye maruz kalmamaları için trafik kurallarına uymaları kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

ifadeleri kullanıldı.

 

KIRŞEHİR EMNİYETİNDEN AÇIKLAMA

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 16 Eylül Pazar günü başlayacak olan Ahilik Haftası Kutlama Programları kapsamında saat 09.00-19.00 saatleri arasında Askerlik Şubesi,Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı ile Terme Kavşağı’ na kadar sürücülerin araçlarını park etmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

 

                                                                                                                                                                             

Comments

comments

Bu haber 7509 kez okundu.
Genel - 01:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.