TSO BAŞKANI EKİCİOĞLU 8 MART AÇIKLAMASI

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Selahattin EKİCİOĞLU 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Bu anlamlı günün Kadınlara yönelik geliştirici politikalar üreterek ve iyileştirilmelerin arttırılarak kadınlarımızın sosyal, ekonomik, ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Ekicioğlu, açıklamasında şöyle dedi ;   “Kadınlarımıza sosyal ve siyasal alanda verilen değer, […]
Genel - 7 Mart 2018 09:02 A A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Selahattin EKİCİOĞLU 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Bu anlamlı günün Kadınlara yönelik geliştirici politikalar üreterek ve iyileştirilmelerin arttırılarak kadınlarımızın sosyal, ekonomik, ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Ekicioğlu, açıklamasında şöyle dedi ;

 

“Kadınlarımıza sosyal ve siyasal alanda verilen değer, toplumu her açıdan en yüksek mertebeye ulaştıracak en önemli etkendir. Kadınların yaşamın her alanında söz sahibi olduğu toplumlar, dünyanın en gelişmiş toplumları iken, kadının ikinci planda olduğu toplumlar ise gelişimini hala tamamlayamamış toplumlar olmaya mahkûmdurlar.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönem Dünya’nın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlarımıza tanınmıştır. Kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler aynı zamanda Dünya’da ve  bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir.
Kadınlarımız için çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, ne yazık ki, hemen hemen her gün yaşanan kadına yönelik şiddet olaylarının ve kadınlarımızın toplumsal hayat içerisinde yaşadığı çeşitli mağduriyetlerin  gölgesinde idrak ediyoruz.
Kadınlarımıza yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılması, kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olma zorunluluğu kaçınılmazdır.

Kadınlarımızın hayat içerisinde karşılaştığı her türlü sorunların ortadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve kattıkları değerlerle anıldığı bir ülke özlemiyle; bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. “

 

 

Comments

comments

Bu haber 5218 kez okundu.
Genel - 09:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.