TSO Başkanı Yılmaz’dan Engelliler Haftası Mesajı

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz Engelliler Haftası dolayısıyla birr mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:
Manşet Haberleri - 11 Mayıs 2020 12:06 A A

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engelli olmak sadece engelli kardeşlerimizin sorunu değil, sosyal boyutu ile toplumun her kesimini ilgilendiren önemli bir konudur. Engelli yurttaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, onlar için doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek hepimizin asli görevidir. Engelli yurttaşlarımızın hayattan dışlanması, iş ve üretim alanlarından uzak tutulmaları kabul edilemeyecek bir durumdur. Birçok engelli insanımızın; sanatta, sporda, siyasette ve iş dünyasında başarılara imza attığına şahit olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Böylesi başarıları, engellilerin toplum hayatına katılımlarını, eğitimden spora, sanattan siyasete ve iş hayatında daha fazla yer almalarını desteklemek zorundayız.
Unutmayalım ki engelli olmak bir tercih değildir ve herkes engelli adayıdır. Engellerin ortadan kalktığı bir dünya arzusuyla, bütün engelli yurttaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum.”

Comments

comments

Bu haber 7903 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.