TÜGVA Genel Başkanı’ndan Kırşehir’e Ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile birlikte Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon toplantısına katılan Eminoğlu burada Kırşehir’de faaliyet gösteren bir çok STK’nın temsilcisi ile bir araya geldi. STK temsilcilerine bir konuşma gerçekleştiren Eminoğlu ; “ Türkiye Gençlik Vakfı olarak son 5 yıldır faaliyet […]
Manşet Haberleri - 24 Ocak 2020 10:34 A A

Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyarette bulundu.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile birlikte Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon toplantısına katılan Eminoğlu burada Kırşehir’de faaliyet gösteren bir çok STK’nın temsilcisi ile bir araya geldi. STK temsilcilerine bir konuşma gerçekleştiren Eminoğlu ; “ Türkiye Gençlik Vakfı olarak son 5 yıldır faaliyet yürütüyoruz. Aslında bu yıl ile birlikte 6 yıl oldu. Türkiye genelinde bu gün 81 vilayette ve ilçelerimizde teşkilatlarımız bulunuyor. Ülkemiz genelinde 7 bin erkek öğrencimize yurtlarımızda konaklama imkanı sunuyoruz. Bizim faaliyet alanımız ortaokuldan tutunda çalışan gençliğe kadar diyebiliriz. Aslında 10 yaştan 35 yaşa kadar gençliğin olduğu bütün alanlar bizim faaliyet alanımız “ ifadelerini kullandı.

6 Milyon öğrenciye ulaştık.

Ortaokuldaki genç kardeşlerimizden, lise ve üniversitedeki genç kardeşlerimize kadar geniş bir alanda faaliyet yürütüyoruz diyen Eminoğlu; “ Özellikle ortaokuldaki genç kardeşlerimize önem veriyoruz. Türkiye genelinde düzenlemiş olduğumuz etkinlikler ile onları ödüllendiriyoruz. Bu vesile ile onların vatan sevgisini , iman sevgisini kazandırıp şevklendirmek asıl amacımızdır. “ dedi.

Öğrenci çalışmaları ile geçen yıl 102 bin etkinlikte 6 milyonu aşkın Liseli ve Üniversiteli gence ulaştıklarını belirten Eminoğlu ; “ Tabi ki biz bu noktada sayılara takılmıyoruz. Bizim için aslında nitelik daha önemli” dedi. Türkiye genelindeki gençlik çalışmalarını tüm sahaya yayma gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Eminoğlu ; “ Türkiye dışında uluslararası arenada da faaliyetler yürütüyoruz. Buralarda yürüttüğümüz projelerimiz için 100 kişilik bir ekip kurduk. Ülkemizde eğitim almış lisans ve yüksek lisans yapmış insanlar ile yeniden iletişime geçiyoruz ve onların gönül elçilerimiz olmaları için çalışmalar yürütüyoruz. “ dedi.

Gençlik STK’ları biraz geri planda kalıyor.

Gençlik STK’ları ne yazık ki biraz geri planda kalıyor diyen Eminoğlu bu sorunun da birlik ve beraberlik ile aşılacağını ve gençliğin görmezden gelinemeyeceğini belirterek ; “ Ciddi bir genç nüfusumuz var ve onlara ulaşmalıyız. Bu yüzden bu birlik ve beraberliği korumalıyız. TÜGVA Genel Merkezi olarak biz bu görevi üstleniyoruz ve tüm STK’larımızla birlikte çalışmak için çaba sarf ediyoruz. ” diyerek sözlerini noktaladı.

Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon toplantısı sonrası Cacabey Gençlik Merkezinde TÜGVA Kırşehir İl Teşkilatı ve gençler ile bir araya gelen Eminoğlu, burada gençler ile sohbet ederek onların sorularını yanıtladı. Gençlik merkezindeki programının ardından TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu beraberindeki heyet ile şehirden ayrıldı.

Comments

comments

Bu haber 4730 kez okundu.
Manşet Haberleri - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.