TÜGVA ÜCRETSİZ YAZ OKULLARI BAŞLIYOR

TÜGVA Kırşehir Şubesi tarafından Yaz okuluna katılım için öğrencilere davette bulunuldu. Yapılan davet açıklamasında katılımın ücretsiz olduğu ve öğlen yemeklerininde Tügva tarafından karşılanacağı bildirildi. Açıklama şu şekilde; TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda yapılacak olan etkinliklerle çocuklarımız; temel dini bilgileri öğrenip, Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Esma-ül Hüsna Ezberleri yapacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, Bilgi Yarışmalarında […]
Genel - 13 Haziran 2018 15:01 A A

TÜGVA Kırşehir Şubesi tarafından Yaz okuluna katılım için öğrencilere davette bulunuldu. Yapılan davet açıklamasında katılımın ücretsiz olduğu ve öğlen yemeklerininde Tügva tarafından karşılanacağı bildirildi.

Açıklama şu şekilde;

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda yapılacak olan etkinliklerle çocuklarımız; temel dini bilgileri öğrenip, Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Esma-ül Hüsna Ezberleri yapacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, Bilgi Yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.

Toplamda 6 hafta sürecek TÜGVA Yaz Okulu’na katılım ücretsizdir.

TÜGVA Ortaokul Yaz okulu programımıza katılan öğrencilerimizin öğle yemeği de karşılanacaktır.

Genel Bilgiler

“Her şey idmanlı, bilinçli ve eğitimli bir nesil için.”

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu’na katılacak gençlerimiz; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek, sosyal etkinlikler , kitap okuma ve seminerlerle de daha bilinçli birer birey haline gelecekler. Tüm bunlara ilave olarak yıl boyunca aldıkları eğitimlerini de tekrar etmiş olacaklar.

Kampa katılan gençlerimizin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, langırt, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, halat çekme, satranç ve daha birçok eğlenceli faliyetler…

Sportif faaliyetlerimizin yanında gençlerimiz, temel dini bilgileri öğrenecek, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatından beslenecek, bilgi yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ayrıca kitap okuma saatinde bilgi birikiminizi artıracaksınız. Kısacası geleceğin gençliğinin tohumlarını bu yaz atacağız; dolayısıyla seni de aramızda görmek istiyoruz.

Yaz okulunda çeşitli yaş gruplarından gençlerimizle bir araya gelerek çeşitli kitaplardan okumalar yapılarak seminerler verilecektir. Fakat amaç sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

Comments

comments

Bu haber 12411 kez okundu.
Genel - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.