TÜGVA VE DYNAMİC SPOR SALONU ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

  Tügva ve Dynamic spor salonu arasında TÜGVA Üyesi gençlere Tekvando, Boks,Kick Boks ve Muay Thai kursları  Protokol anlaşması imzalandı. Tügva Kırşehir İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada özellikle uyuşturucu ve kötü alışkanlıkların pençesine düşmesini istemedikleri gençlerin spor’un sağlıklı yüzüyle buluşturma gayreti içerisinde oldukları bildirildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi ; “Sporların insanlar üzerindeki psikolojik ve bedensel faydaları […]
Genel - 21 Nisan 2018 13:13 A A

 

Tügva ve Dynamic spor salonu arasında TÜGVA Üyesi gençlere Tekvando, Boks,Kick Boks ve Muay Thai kursları  Protokol anlaşması imzalandı.

Tügva Kırşehir İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada özellikle uyuşturucu ve kötü alışkanlıkların pençesine düşmesini istemedikleri gençlerin spor’un sağlıklı yüzüyle buluşturma gayreti içerisinde oldukları bildirildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi ;

“Sporların insanlar üzerindeki psikolojik ve bedensel faydaları hepimiz tarafından bilinmektedir.  Bunun yanında savunma sporları bu noktada daha da farklı bir yere sahiptir. Uyuşturucu, alkol ve şiddetle mücadele konusunda savunma sporlarının özel bir yeri vardır. Savunma sporları sanılanın aksine insanlara bir sakinlik kazandırmakta ve böylece birçok şiddet olayının önüne geçilmesi noktasında olumlu neticeler vermektedir. Sporla vücudunun sınırlarını keşfeden sporcular performanslarını geliştirmelerine engel olan alkol sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmaktadırlar. Yapılan egzersizlerle kısa sürede karar verme yeteneğine sahip olan sporcular hayatlarında karşılaştıkları kritik durumlarda da baskı altında çabuk ve doğru karar verebilmektedirler.

Müsabaka esnasında(antrenman müsabakaları dahil) rakiple empati kurmak,rakibin fiziksel ve ruhsal özelliklerine göre strateji geliştirmek meslek hayatlarında da sporculara stratejik düşünme ve empati kurabilme özelliği kazandırmaktadır. Temel motorik özellikler olan dayanıklılık, kuvvet, sürat, çabukluk, çeviklik, esneklik, hareketlilik antrenmanları devamlı olarak yapıldığında psikomotor kabiliyetlerin gelişmesini sağlamaktadır. Düzenli spor yapan sporcular ideal kilolarına ulaşmakta hantal ya da güçsüz bir vücuda sahip olmamaktadırlar.

Şeker(diabet), tansiyon, bel ve boyun fıtığı, kolesterol, kireçlenme gibi rahatsızlıkların sporcularda nadiren gözüktüğü ve sporun bu rahatsızlıklarla mücadele konusunda oldukça etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir.

Dövüş sporları egzersiz açısından en kaliteli branşlar arasında yer almaktadır. Hem kardiyo dayanıklılık egzersizleriyle kilo vermeye yardımcı olmakta hem de yapılan antrenmanlar bel çevresi ve basenler öncelikli olmak üzere tüm vücudun sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Yukarıda yazılı olanların tamamı değerlendirildiğinde sporla birlikte hem zihnen hem bedenen egzersiz yapılma söz konusu olmakta sporcular baskı altında doğru karar verebilme, çabuk düşünme, empati kurabilme kısacası özgüven ve kişisel gelişim sağlamaktadırlar. Bizde TÜGVA Kırşehir Ailesi ve Spor Koordinatörlüğü olarak öğrencilerimizin sağlıklı birer birey olmaları için Ddynamic Spor Salonu ile öğrencilerimizin Tekvando, Boks, Kick Boks ve Muay Thai kurslarına katılımı konusunda protokol kapsamında anlaşma sağladık. Gençlerimize hayırlı olsun.”

 

Comments

comments

Bu haber 11542 kez okundu.
Genel - 13:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.