TÜGVA’NIN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ RENKLİ GEÇTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın Türkiye genelinde başlattığı okuma etkinliği kapsamında onlarca kişi Cumhuriyet Tarihinin ilk külliye projesi olan Ahi Külliyesinde okuma etkinliğine katıldı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte Kırşehir Belediyesi temizlik İşleri personeli Mıntıkasını tamamlarken, Tügva personelinin ısrarlı çay ikramlarının yanında “birde kitap getirin ” demesiyle renkli görüntüler oluştu. İstirahat vaktini kitap okuyarak geçiren Temizlik […]
Genel - 31 Mart 2018 16:35 A A

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın Türkiye genelinde başlattığı okuma etkinliği kapsamında onlarca kişi Cumhuriyet Tarihinin ilk külliye projesi olan Ahi Külliyesinde okuma etkinliğine katıldı.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte Kırşehir Belediyesi temizlik İşleri personeli Mıntıkasını tamamlarken, Tügva personelinin ısrarlı çay ikramlarının yanında “birde kitap getirin ” demesiyle renkli görüntüler oluştu. İstirahat vaktini kitap okuyarak geçiren Temizlik işçisi vakti dolunca kitabı teslim edip işine devam ederken çalışkan ve okumayı seven amcaya Vakıf  yöneticilerinin kitap seti armağan edeceği bilgisi alındı.

Etkinlik kapsamında konuşan TÜGVA Kırşehir Temsilcisi Sergen Özgemir, muhafazakarlar okumuyor algısını Ahi Evran’ın torunlarının kırdığını söyledi.

 

Özdemir, açıklamasında, “Kitap okuma haftası nedeniyle Türkiye genelinde etkinlik düzenlendi. Türkiye Gençlik Vakfı olarak Kırşehir genelinde bizlerde okuma etkinliğini oluşturduk. Kitap okuma ve eğitim hususu üzerinde Türkiye Gençlik Vakfı çok fazla durmakta, geleceğin mimarları gençlerin eğitim seviyesinin yükseltilmesi açısından okuma eylemi çok önem arz etmekte bizlerde muhafazakar kesim olarak bu okuma etkinliğini yapıyoruz. Muhafazakar kesim okumaz deniyor ama onlar bilmiyorlar muhafazakar kesim her alan da kendini geliştirmiş okuma seviyesini de yükseltmiş bir kesimdir. Bizler de bu nedenle okuyoruz” dedi.

 

Okuma etkinliğine katılan vatandaşlar ise okuma etkinliğinin önemli olduğunu Kırşehir’de yapılmasının da kendilerini mutlu ettiğini ailelerin evlerinde teknolojik cihazlar yerine gazete ve kitap okumalarının önemli olduğunu belirtti.

Etkinlik boyunca aralıksız, çay ve su ikramı yapılan etkinliğin sonunda katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Bazı okuyucuların etkinlik bitmesine rağmen kitaptan kendini alamadıkları fark edildi.

Comments

comments

Bu haber 12105 kez okundu.
Genel - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.