Türk Kızılayın’dan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımı

  Yurt Genelinde Kan İhtiyacını Karşılama Noktasındaki Çalışmalarının Yanı Sıra İhtiyaç Sahiplerine de El Uzatan Türk Kızılayı, Kırşehir’de Veren El ile Alan Eli Buluşturuyor. Kızılay, öz kaynaklarından alımını gerçekleştireceği gıda kolilerinin yanı sıra büyük marketlerde de stantlar açarak gıda kolisi bağışı alıyor. İçinde kurban bayramında bağışlanan kurban etleri konservesi ile temel gıda maddesi bulunan gıda […]
Genel - 17 Haziran 2017 13:26 A A

 

Yurt Genelinde Kan İhtiyacını Karşılama Noktasındaki Çalışmalarının Yanı Sıra İhtiyaç Sahiplerine de El Uzatan Türk Kızılayı, Kırşehir’de Veren El ile Alan Eli Buluşturuyor.

Kızılay, öz kaynaklarından alımını gerçekleştireceği gıda kolilerinin yanı sıra büyük marketlerde de stantlar açarak gıda kolisi bağışı alıyor.

İçinde kurban bayramında bağışlanan kurban etleri konservesi ile temel gıda maddesi bulunan gıda kolisi 75 TL. Bağışçılar, 4 kişilik bir ailenin 1 aylık temel gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanan gıda kolilerini 75 TL karşılığı Kızılay’ın internet sitesi üzerinden de işlem yaparak bağışlayabilecekler. Sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da ihtiyaç sahiplerine Türk halkının yardımları ulaştırılacak.

Ramazan ayı boyunca ilimizde marketlerde kurduğu stantlarla ihtiyaç sahiplerine yardım alan Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, Kırşehirlilerin desteğini bekliyor.

Nakdi desteklerin yanı sıra yardım kolileriyle de ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımlar için Kırşehirlilere çağrıda bulunan Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, “Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi olarak Ramazan ayında mağazalarda stantlarımız bulunuyor. Vatandaşlarımız da bu stantlarımız aracılığıyla yardımlarını yapıyorlar. Zekatlarını veriyorlar. İhtiyaç sahiplerine, yoksullara, kimsesizlere sahip çıkmak adına aracı olmaktayız. Standımızda nakdi olarak çek adı altında belgemiz var, onu alıp verebiliyorlar. Bununla alışverişlerini yapabiliyorlar. Ayrıca gıda kolilerimiz var tercih edebilecekleri miktarlarda. Ramazanın son günlerine yaklaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan daha fazla duyarlılık bekliyoruz. İhtiyaç sahiplerine yardımcı olmak adına Kızılay’a katkıda bulunurlarsa memnun oluruz. Kırşehir halkından şunu istiyorum, biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Kırşehir halkından destek vermelerini bekliyorum” dedi.

İhtiyaç sahiplerinin sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganlı yardım kampanyası yürüten Kızılay, gıda yardımlarıyla mazlumların yüzünü güldürüyor.

Ramazan kampanyası kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen yardım malzemelerini yurtdışında Uganda ve Irak’ın Kerkük şehrindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Kızılay ekipleri, vatanlarından ayrılarak Türkiye’ye sığınan Türkmenlere de destek oldu.

Kızılay’ın yardım sevenler ile muhtaç kişiler arasında güvenli bir köprü olarak, fitre-zekat ve bağışlarla alınacak gıda kolileriyle yaklaşık 12 milyon muhtaç kişiye yardım ulaştırılması planlanıyor.

RAMAZAN YARDIMI SEÇENEKLERİ

Kızılay’a Ramazan ayında destek vermek ve sofralarını gerçek ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak isteyen hayırseverlerin bağış yapabilmek için pek çok seçeneği bulunuyor. Bağışçılar; bankalarda bulunan Türk Kızılayı bağış tahsilât sistemi ve bağış hesaplarından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 nolu Türk Kızılayı Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.tr’den, 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağışlarını yapabilecekler. Ayrıca tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atıp 10 TL’lik bağış yapabilirler.

Comments

comments

Bu haber 7148 kez okundu.
Genel - 13:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.