Türkiye Gençlik Vakfı Fransa’nın Saldırısını Protesto etti

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir Şubesinin çağrısı üzerine cuma namazı sonrası Kırşehir İmam Hatip Camisi’nde toplanan grup, Fransa aleyhine sloganlar attı. Kırşehir TÜGVA Şubesi Lise Teşkilat Başkanı Abdulkadir Kocapınar, grup adına yaptığı konuşmada, bu olaya karşılık, Tüm İslam aleminin harekete geçmesi, yüce İslam dininin kutsal rehberi olan Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıya ve gelecekte yapılması muhtemel saldırılara sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. […]
Genel - 12 Mayıs 2018 16:55 A A

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir Şubesinin çağrısı üzerine cuma namazı sonrası Kırşehir İmam Hatip Camisi’nde toplanan grup, Fransa aleyhine sloganlar attı.

Kırşehir TÜGVA Şubesi Lise Teşkilat Başkanı Abdulkadir Kocapınar, grup adına yaptığı konuşmada, bu olaya karşılık, Tüm İslam aleminin harekete geçmesi, yüce İslam dininin kutsal rehberi olan Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıya ve gelecekte yapılması muhtemel saldırılara sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi.

Geçmişten beri mukaddes İslam dinine karşı en alçakça saldırıların yapıldığını, İslam dininin içeriğini değiştirmek için Batı ülkelerinin çalıştığını vurgulayan Kocapınar, şunları kaydetti:

“Allah-u Teala, En’am suresi 115. ayetinde, ‘Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini, Kur’an-ı değiştirebilecek hiçbir şey, hiçbir kuvvet yoktur.’ diye buyuruyor. Biz de bu ayetin ışığında, yüce dinimizin kutsal kitabına yapılan bu saldırıya karşılık veriyoruz. Tüm kamuoyu huzurunda açıkça bu saldırıyı telin ediyoruz. Herkes bilsin ki, istedikleri kadar toplansınlar, istedikleri kadar çabalasınlar, her şeyden ve herkesten büyük olan Rabbimizin koruduğu kutsal kitabımızı asla değiştiremeyecekler.”

Comments

comments

Bu haber 8039 kez okundu.
Genel - 16:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.