ÜÇ GECE DIŞARDA YATACAKLAR…

Neden üç gece dört gün dışarda yatıyorlar? Senenin nerdeyse yarısın da dışarda, çadırda, çocuklarından, eşlerinden, anne, babalarından, sevdiklerinden ayrı kalarak en zorlu görevler de bulunurken zorlanmamak, ülkenin neresinde olursa olsun VE DAHİ sınır ötesinde yardıma muhtaç bir feryat gelirse hazır olmak için, kendilerini dinamik tutmak için EĞİTİM VE TATBİKAT YAPIYORLAR.. 9.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ UMKE EĞİTİM VE […]
Genel - 4 Ekim 2017 00:01 A A

Neden üç gece dört gün dışarda yatıyorlar?

Senenin nerdeyse yarısın da dışarda, çadırda, çocuklarından, eşlerinden, anne, babalarından, sevdiklerinden ayrı kalarak en zorlu görevler de bulunurken zorlanmamak, ülkenin neresinde olursa olsun VE DAHİ sınır ötesinde yardıma muhtaç bir feryat gelirse hazır olmak için, kendilerini dinamik tutmak için EĞİTİM VE TATBİKAT YAPIYORLAR.. 9.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ UMKE EĞİTİM VE TATBİKAT KAMPI Kırşehir ev sahipliğinde gerçekleşiyor..

Kırşehir Mucur Köme mevkiin de 7 ilden ( ANKARA, ÇORUM, ÇANKIRI, YOZGAT, KIRIKKALE, KASTAMONU, KIRŞEHİR) gelen, 175 UMKE GÖNÜLLÜSÜ 3 gece 4 gündüz eğitim ve tatbikatlarla afetlere her an hazır olmak için aralıksız çalışıyor.

Kırşehir UMKE sorumlusu Feyzullah Çetin’in koordinatörlüğünde eğitim ve tatbikatın yanı sıra kültür ve sanata da yer ayrıldı.

Kamp programının ilk gecesin de Kırşehirli usta tiyatrocu-yazar Ufuk Cengiz’in gönüllü olarak sahne aldığı, Yunus Emre, Ahi Evran, Cacabey derlemeleri ile kıssadan hisseler sunduğu gösteriye, Mucur ilçe kaymakamı Kaya Çelik, Mucur belediye başkanı Ali Şahin, Kırşehir sağlık il müdür v. Dr. Bekir Demirbaş, Acil ve afetlerde sağlık hizmetleri şube müdürü Süleyman Göktekin kamp ekibini yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemediler.

Senenin neredeyse yarısını soğuk sıcak demeden her türlü zor koşullarda yardıma muhtaç felaketzedelere hizmet etmek için gönüllü olan BİR KAÇ İYİ ADAM birkaç gün daha Kırşehir’de eğitim ve tatbikatlarına devam edecekler.

Afet ve olağan dışı durumlarda, her türlü koşulda acil sağlık hizmetini kesintisiz sürdürmeyi amaçlayan UMKE’nin (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) bu amaç doğrultusunda hazırladığı 2017 yılı faaliyet planında yer alan Kırşehir eğitim ve tatbikat kampı 3-4-5-6 tarihleri arasında Mucur-Köme mevkiinde yapılacaktır.

Gerçekleştirilen  eğitim ve tatbikat kampında medikal eğitimlerin yanında haberleşme teknikleri, temel kampçılık, afet ve olağan dışı durumda hayatı idame ettirme konuları teorik ve pratik olarak çalışılacak. Kamp süresince UMKE geliştirici eğitim konularına ek olarak zorlu arazi ve hava şartlarında, farklı parkurlarda sabah ve akşam yürüyüşleri gerçekleştirilip UMKE personelinin fizik-kondisyonu artırılırken, istirahat saatindeki ihbar ile olası bir vakaya hazırlık süresi test edilecek.

 

 

Comments

comments

Bu haber 14464 kez okundu.
Genel - 00:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.