UMUT MEDYA GRUP, DİYARBAKIR’A GİDİYOR

Kırşehir Umut Medya Grup Yönetimi ve çalışanları Diyarbakır’daki annelerin evlat nöbetine ortak olmaya gidiyor.
Manşet Haberleri - 17 Eylül 2019 16:10 A A

Kırşehir Umut Medya Grup Yönetimi ve çalışanları Diyarbakır’daki annelerin evlat nöbetine ortak olmaya gidiyor.

Her şey Hacire Akar’ın Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemiyle başladı. Ardından çocuklarını arayan onlarca anne ve baba soluğu aynı yerde aldı. Eylemler 14. gününde ve sayı da 34’e çıktı.

Evlat nöbeti tutan annelerin HDP Diyarbakır İl Binası önündeki oturma eylemi 14. gününde de sürüyor. Aileler çocukları gelmeden buradan ayrılmayacaklarını söylüyor. Anneler eylem için direnirken, Hacire Akar ile başlayan çember her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Oturma eylemine katılan aile sayısı 34’e yükseldi.

Kırşehir’de medya sektöründe yer alan Umut Medya Grup yönetimi de çalışanları ile birlikte Diyarbakır’daki annelere destek olmak için yola çıkıyor.

Kırşehir Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu yaptığı açıklamada;

“Oradaki annelerin yürek burkan feryadına sessiz kalamazdık. Elimizden bir şey gelmese bile bizlerde onların yanına giderek bir nebze de olsun destek olabilme ihtiyacı hissettik. Oradaki anne ve babaların yerinde bizler de olabilirdik. Umut Medya Grubu olarak ekibimizle birlikte Diyarbakır’a gidip oradaki annelere ve babalara elimizden gelen desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Comments

comments

Bu haber 1936 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.