ÜNİVERSİTE YEMEKHANESİNDE DEHŞET SORUMSUZLUK!

Temizlik işlerinde görevli taşeron işçilerinin üniversite yemekhanesinde ve mutfağında görev tanımı içerisinde olmadığı halde zorla çalıştırıldığı iddia ediliyor. Zorla çalıştırılan bu temizlik işçilerinin görev yerleri olmadığı için portör muayenesinin yapılamadığı. Gıda hijyen kuralları açısından belirli periyotlarla denetim ve tahlillerin olmadan çalıştırılması büyük risk taşımakta olup binlerce öğrencinin sağlığı hiçe saymaktadır. Bu uygulamanın bulaşıcı hastalık riskiyle […]
Genel - 26 Eylül 2017 10:59 A A

Temizlik işlerinde görevli taşeron işçilerinin üniversite yemekhanesinde ve mutfağında görev tanımı içerisinde olmadığı halde zorla çalıştırıldığı iddia ediliyor.

Zorla çalıştırılan bu temizlik işçilerinin görev yerleri olmadığı için portör muayenesinin yapılamadığı. Gıda hijyen kuralları açısından belirli periyotlarla denetim ve tahlillerin olmadan çalıştırılması büyük risk taşımakta olup binlerce öğrencinin sağlığı hiçe saymaktadır. Bu uygulamanın bulaşıcı hastalık riskiyle karşılaşılmaması için açıklığa kavuşturulmasını, SKS Daire başkanının hangi kanun ve yasaya dayandırarak yaptığını açıklamasını bekliyoruz.

Bu keyfi ve sorumluluğu ağır işten Rektör Karakaya’nın haberinin olup olmadığı kamuoyunca merak konusu olmaktadır.

Comments

comments

Bu haber 6848 kez okundu.
Genel - 10:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.