ÜNLÜ SPORCULAR KIRŞEHİR DE TEDAVİ OLACAK

Sporculara hızlı  tedavi AEÜ’nün projeleri arasında 130 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde geleneksel ve tamamlayıcı tıp projesi de yer alıyor. Özellikle sporcu sağlığı merkezi ile jeotermal suyu sporcu sağlığında ve tedavisinde kullanabilecek bilimsel çalışmalar başlatıldı. Bilimsel çalışmalara göre bu tedavi yöntemi cihaz tedavisine göre daha etkili sonuçlar verebiliyor. Örneğin futbolcuların sakatlanması halinde bu yöntemin […]
Genel - 12 Ocak 2018 13:22 A A

Sporculara hızlı  tedavi

AEÜ’nün projeleri arasında 130 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde geleneksel ve tamamlayıcı tıp projesi de yer alıyor. Özellikle sporcu sağlığı merkezi ile jeotermal suyu sporcu sağlığında ve tedavisinde kullanabilecek bilimsel çalışmalar başlatıldı.

Bilimsel çalışmalara göre bu tedavi yöntemi cihaz tedavisine göre daha etkili sonuçlar verebiliyor. Örneğin futbolcuların sakatlanması halinde bu yöntemin çok etkili ve ilgi çekici hale geleceği öngörülüyor.

Milyon dolarlık sporcu transferlerinin haftalarca sahalardan uzak kalmasının önüne geçebilecek yatırım son hızıyla devam ediyor.

Ahi Evran Üniversitesi’nin projeleri arasında yer alan sporcu sağlığı merkezi ile tamamlayıcı tıp merkezi sayesinde yıldız sporcuların  Kırşehir’i tercih ederek uzun süreleri aşağıya çekeceklerini belirten uzmanlar, tedavi maksatlı aletlerden daha etkili olan jeotermal tedavi yöntemini tavsiye ettiler.

Comments

comments

Bu haber 7402 kez okundu.
Genel - 13:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.