“Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt” Projesi İçin Yatırım Yapılıyor

KIRŞEHİR İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ  KURACAĞI SÜT TOPLAMA MERKEZLERİ İÇİN İHALE TARİHİNİ BELİRLEDİ  “Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt” projesi ile binlerce projeyi geride bırakan  Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 18.12.2018 tarihinde büyük ölçekli mal alım ihalesi gerçekleştirecek. İlimizdeki süt hayvancılığının gelişmesine yönelik  projeler üreten ve ürettiği projeleri hayata geçirmekteki gayret ve çabasıyla bilinen Kırşehir […]
Genel - 7 Aralık 2018 15:50 A A

KIRŞEHİR İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ  KURACAĞI SÜT TOPLAMA MERKEZLERİ İÇİN İHALE TARİHİNİ BELİRLEDİ

 “Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt” projesi ile binlerce projeyi geride bırakan  Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği 18.12.2018 tarihinde büyük ölçekli mal alım ihalesi gerçekleştirecek.

İlimizdeki süt hayvancılığının gelişmesine yönelik  projeler üreten ve ürettiği projeleri hayata geçirmekteki gayret ve çabasıyla bilinen Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği sütünü pazara sunamayan üreticilerin derdine derman olmak için süt toplama merkezi kurmaya özen gösteriyor. TANAP Sosyal Yatırımlar bünyesindeki destekleme programına “Üreticiden sofraya Kaliteli Süt” projesi ile katılarak  %95 hibe kazanan birlik emeğinin karşılığı alıyor olması sadece birliğin değil bütün süt üreticilerinin yüzünü güldürüyor. Çalışmalarıyla süt hayvancılığına ivme kazandıran Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bu projesi ile  üretimin temelini oluşturan köylerimize kalıcı yatırımlar yaparak sütünü pazara sunamayan üreticilerin mağduriyetini gidermeyi amaçlıyor. Üreticinin satmış olduğu süt ile düzenli bir gelir elde ettiğini tespit eden birlik bütçesinin bir kısmı ile alacağı 27 Adet Süt Soğutma tankı, 15 Adet Cidarlı Taşıma Tankı,  21 adet Süt Transfer Pompası, 14 Adet Süt Tartım Sistemini yeni kuracağı toplama merkezlerinde kullanarak ilimizin pazara sunduğu süt miktarını arttırmayı hedefliyor. Böylesine güzel bir yatırımın köyüne yapılması için başvuruda bulunan köylünün taleplerini en adil ve mantıklı şekilde karşılama çabasına giren Birlik Başkanı Bülent Ozan vatandaşlarımızın daveti üzerine köyleri yerinde tespit ederek ihtiyaç doğrultusunda alacağı süt tankı miktarını arttırmayı düşünüyor.

Comments

comments

Bu haber 4411 kez okundu.
Genel - 15:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.