V. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Düzenlenecek

KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, KTO Karatay Üniversitesinin Dönem Başkanlığında Ve Ev Sahipliğinde 26-28 Ekim Tarihleri Arasında Konya’da Yapılacak. Kırşehir’in KOP’a dahil olmasının ardından Ahi Evran Üniversitesi’nin de katıldığı KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, KTO Karatay Üniversitesinin dönem başkanlığında ve ev sahipliğinde 26-28 Ekim 2017 […]
Genel - 1 Temmuz 2017 17:06 A A

KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, KTO Karatay Üniversitesinin Dönem Başkanlığında Ve Ev Sahipliğinde 26-28 Ekim Tarihleri Arasında Konya’da Yapılacak.

Kırşehir’in KOP’a dahil olmasının ardından Ahi Evran Üniversitesi’nin de katıldığı KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu, KTO Karatay Üniversitesinin dönem başkanlığında ve ev sahipliğinde 26-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Konya’da yapılacak.

KOP Bölgesindeki üniversiteler arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda akademik ve idari iş birlikleri yapmak, kamu-üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düseye taşımak amacıyla 2013 yılında Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın desteği ve koordinasyonuyla kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği, geleneksel olarak sürdürülen Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun beşincisini Konya’da gerçekleştirecek.

İlk olarak 2013 yılında Selçuk Üniversitesi’nin dönem başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen sempozyumlar sırası ile 2014 yılında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi dönem başkanlığında Niğde’de, 2015 yılında Aksaray Üniversitesi dönem başkanlığında Aksaray’da, 2016 yılında ise Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinin dönem başkanlığında Karaman’da gerçekleştirildi.

2017 Ocak ayı itibariyle UNİKOP dönem başkanlığı görevini devralan KTO Karatay Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılacak olan V. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna ulusal ve uluslararası düzeyde bilim insanları ve sektör temsilcileri katılacak.

Sempozyumda bildiri ve posterleri ile yer almak isteyen katılımcılar, ayrıntılara http://unikop2017.karatay.edu.tr adresinden ulaşılabilecek. Ayrıca sempozyum çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da UNİKOP Spor Oyunları Şöleni düzenlenecek. Çeşitli branşlarda gerçekleştirilecek müsabakalar UNİKOP üyesi üniversitelerin bulunduğu farklı şehirde yapılacak.

Comments

comments

Bu haber 6219 kez okundu.
Genel - 17:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.