VALİ AKIN GAZİ DERNEKLERİNİ ZİYARET ETTİ

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, gazi derneklerini ziyaret ederek talep ve görüşlerini aldı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi’ni ziyaret eden Akın, Şube Başkanı Kemal Parlak ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Malul Gaziler Derneği Başkan Vekili Aydın Dağıstan ve gaziler ile de buluşan Akın, burada gazilerin talep ve görüşlerini dinledi.   Ziyaretin […]
Genel - 2 Ağustos 2018 21:14 A A

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, gazi derneklerini ziyaret ederek talep ve görüşlerini aldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi’ni ziyaret eden Akın, Şube Başkanı Kemal Parlak ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Malul Gaziler Derneği Başkan Vekili Aydın Dağıstan ve gaziler ile de buluşan Akın, burada gazilerin talep ve görüşlerini dinledi.

 

Ziyaretin ardından konuşan Akın, gazilerin mazisi şanla, şerefle dolu olan tarihin yaşayan abideleri olduklarını dile getirdi.

 

Gazilere millet olarak minnet ve şükran borçlu olduklarını vurgulayan Akın, “Şehitlikten sonraki en önemli paye olan gazilik hem yüce dinimiz hem de milletimiz tarafından kabul edilen en kutsal mertebedir. Bugün bu topraklara vatan diyebiliyor ve bu topraklar üstünde özgürce yaşayabiliyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Gazilerimiz, gösterdikleri fedakarlık ve örnek cesaretleriyle bu toprakların vatan olmasında büyük rol sahibidir. Millet olarak gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.” sözlerini kullandı.

Vali Akın, ziyaretlerinin ardından gazilerle fikir alışverişi yaptı.

Comments

comments

Bu haber 5392 kez okundu.
Genel - 21:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.