Vali Akın Muhtarların Talep ve Sorunlarını Dinledi

Valimiz Sayın İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarının talep ve sorunlarını dinledi. Valilikte düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, ‘muhtarların en önemli görevlerinin, köy ve mahallerindeki sorunları tespit ederek ilgili makamlara bildirmek ve çözüm bulmaya çalışmak’ olduğunu söyledi. Muhtarların vatandaşlarımızın devlete ulaşmasında ilk kademe görevini yerine getiren kişiler olduğunu belirten […]
Manşet Haberleri - 16 Aralık 2019 15:36 A A

Valimiz Sayın İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarının talep ve sorunlarını dinledi.

Valilikte düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, ‘muhtarların en önemli görevlerinin, köy ve mahallerindeki sorunları tespit ederek ilgili makamlara bildirmek ve çözüm bulmaya çalışmak’ olduğunu söyledi.

Muhtarların vatandaşlarımızın devlete ulaşmasında ilk kademe görevini yerine getiren kişiler olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Muhtarlarımız, sorumlu oldukları bölgenin sorunlarını ve vatandaşlarımızın talep ve isteklerini bizlere ileterek, vatandaş ile devlet arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bizler de ilin yöneticileri olarak muhtarımızla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bugünkü toplantıda, kamu hizmetlerinin köy ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında önemli bir rol üstlenen muhtarlarımızın talep ve isteklerini dinleyeceğiz.” dedi.

Toplantıda ayrıca, Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2020 Yılı Mütevelli Heyetinde görev yapacak muhtarların seçimi de yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Çukurçayır Mahallesi Muhtarı Ahmet Mamak ile Dulkadirli Köyü Muhtarı Sıddık Ateş Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçildi.

Comments

comments

Bu haber 2752 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.