Vali Akın’dan 19 Mayıs Mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşundaki en önemli olaylardan birisi de şüphesiz Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak bağımsızlık meşalesini yakmasıdır. İşte Milli Mücadelemizin ilk kıvılcımı olan bu tarihin 100. Yıldönümünde milletçe  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik […]
Manşet Haberleri - 18 Mayıs 2019 10:39 A A

Kırşehir Valisi İbrahim Akın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşundaki en önemli olaylardan birisi de şüphesiz Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak bağımsızlık meşalesini yakmasıdır. İşte Milli Mücadelemizin ilk kıvılcımı olan bu tarihin 100. Yıldönümünde milletçe  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Yurdumuzu işgallerden kurtarmak için başlatılan Kurtuluş Savaşı, milletimizin yakın tarihte verdiği en çetin mücadelelerden birisidir. Anadolu’da başlatılan İstiklal Savaşı, milletimizin top yekûn mücadelesi ile emsalsiz bir zaferle sonuçlanmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Verilen eşsiz mücadeleler sonucunda kurulan Türk devleti, her geçen gün gelişmiş ve güçlenerek güçlü devletler arasındaki yerini almıştır. Millet olarak hedefimiz, ebediyen hür ve bağımsız olarak yaşamaktır. Bundan dolayıdır ki, günümüzde de kahraman vatan evlatları devletimizin bekası için şehitlik ya da gazilik mertebesine ulaşmaya devam etmektedir.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, ülkemizi yarınlara taşıyacak olanlar genç nesillerdir. Gençlik, bir milletin geleceğidir, yarınıdır. Genç nesillerin en iyi şekilde yetişmesine önem veren, onları ahlaklı, bilgili ve bilinçli kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler ancak geleceğe güvenle bakabilirler.

Bu anlayışla Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiş, yine bu onurlu mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs tarihini ise “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak gençlerimize armağan etmiştir.

Sevgili Gençler,

Büyük zorluklara göğüs gererek kurduğumuz Cumhuriyetimizin korunması, her alanda gelişip çağdaş bir ülke olarak yoluna devam etmesi sizlerin sayesinde olacaktır. Sizler taşıdığınız görev ve sorumluluğun bilincinde olarak enerjiniz, çalışkanlığınız ve fikirlerinizle devletimizin gücüne güç katacak, milletimizin huzur ve refahına katkıda bulunacaksınız.

Bu kutlu yolda devletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de sizlerin bedenen, ruhen ve fikren gelişimi için her türlü desteği sunmaya devam edecektir. Tüm gençlerimizin de devletimizin bu beklentisini boşa çıkarmayacağına ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağına olan inancımız da tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. “

Comments

comments

Bu haber 5843 kez okundu.
Manşet Haberleri - 10:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.