Vali Akın’dan Berat Kandili Mesajı

Vali İbrahim Akın Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Akın mesajında şu ifadeleri kullandı: “Yüce Allah’ın kendisine yönelip af dileyen bütün müminleri bağışladığı mübarek gecelerden birisi olan Berat Kandiline kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz. Kuran-ı Kerim’in indirildiği bu gecede yüce rabbimiz tam bir ihlas ve teslimiyet içinde yapılan bütün duaları ve tövbeleri kabul etmektedir. Bu nedenle […]
Manşet Haberleri - 7 Nisan 2020 13:23 A A

Vali İbrahim Akın Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Akın mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Yüce Allah’ın kendisine yönelip af dileyen bütün müminleri bağışladığı mübarek gecelerden birisi olan Berat Kandiline kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz.

Kuran-ı Kerim’in indirildiği bu gecede yüce rabbimiz tam bir ihlas ve teslimiyet içinde yapılan bütün duaları ve tövbeleri kabul etmektedir. Bu nedenle Berat Kandilini fırsat olarak görmeli ve yüce rabbimizin sonsuz rahmetinden olabildiğince istifade etmeliyiz. Dinimizce kutsal sayılan gün ve geceler, tüm müminlerin bir araya gelmesi, insanlar arasındaki sevgi ve muhabbetin artması için büyük bir vesiledir.

Ancak bu yıl Berat Kandilini içimiz buruk karşılıyoruz. Zira tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgını sebebiyle ülkeler zor bir süreçten geçmektedir. Maalesef Coronavirüs vakaları ülkemizde de görülmeye başlanmıştır. Devletimiz, vatandaşlarımızın bu hastalığa yakalanmaması için bir dizi tedbir ve uygulamaları devreye koymuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımız, virüsün kalabalık ortamlarda daha hızlı yayılması sebebiyle bu ortamlardan uzak durulmasını ve toplu ibadetten kaçınılmasını istemektedir. Hem kendi hem de toplum sağlığının korunması adına alınan bu karara titizlikle uymalıyız.

Bu duygularla, başta Kırşehirli hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek gecenin hayatımızı anlamlı kılan güzel duyguların artmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Comments

comments

Bu haber 3024 kez okundu.
Manşet Haberleri - 13:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.