Vali Akın’dan Miraç Kandili Mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Miraç Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Akın mesajında şu ifadeleri kullandı: “İslam âlemi olarak idrak ettiğimiz mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandili’ne erişmenin huzurunu yaşıyoruz.  Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in en önemli mucizelerinden birisidir. Bu kutlu gecede Peygamberimiz Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ve lütfu ile […]
Manşet Haberleri - 20 Mart 2020 18:50 A A

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Miraç Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Akın mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İslam âlemi olarak idrak ettiğimiz mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandili’ne erişmenin huzurunu yaşıyoruz.

 Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in en önemli mucizelerinden birisidir. Bu kutlu gecede Peygamberimiz Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ve lütfu ile en üst makama yükseltilmiştir.

Hz. Muhammed (S.A.V.), bu hikmet dolu yolculukta yüce rabbimizin cemalini görme ve zatıyla konuşma şerefine nail olmuştur. Bu bir bakıma tüm müminlerin O’nun şahsında ulvi bir yükselişe ve kurtuluşa ermesidir ki Peygamberimiz bu kutlu geceden büyük müjdelerle dönmüştür.

Şüphesiz Peygamberimizin getirdiği bu müjdelere uyan ve kulluk görevini hakkıyla yerine getirenler Yüce Allah’ın çok büyük lütuflarına ereceklerdir. Bu sebeple tüm Müslümanların hem bu dünya hem de ahiretle ilgili üzerine düşen vazife ve sorumlulukları bir kez daha hatırlaması ve buna uygun şekilde hareket etmesi büyük önem arz etmektedir.

 Manevi hayatımızı canlandıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı harekete geçiren Miraç Kandili gecesinde hatalarımız için rabbimizden mağfiret dilemeli ve verdiği nimetler için şükretmeliyiz. Bununla birlikte devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği, zülüm altındaki Müslüman kardeşlerimizin en kısa zamanda selamete ulaşması için duamızı eksik etmemeliyiz.

Bu duygularla, başta Kırşehirli hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyor, bu gecenin tüm Müslümanlara ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Comments

comments

Bu haber 2531 kez okundu.
Manşet Haberleri - 18:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.