VALİ VEKİLİ SAYIN ADNAN KAYIK’IN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” MESAJI

  Vali Vekili Adnan Kayık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek bir mesaj yayınladı, Mesajda Şöyle denildi ; “Milletimizin büyük bir kahramanlık örneği sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı bizzat yürüten ve devletimizin kuruluşuna giden yolun en önemli yapıtaşlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal […]
Genel - 22 Nisan 2018 18:49 A A

 

Vali Vekili Adnan Kayık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek bir mesaj yayınladı,

Mesajda Şöyle denildi ;

“Milletimizin büyük bir kahramanlık örneği sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı bizzat yürüten ve devletimizin kuruluşuna giden yolun en önemli yapıtaşlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını milletçe kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Yurdumuzun yabancı kuvvetler tarafından işgal olunduğu ve Osmanlı Devletinin fiilen sona erdiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk, gerek tüm yurda gönderilen bildirilerle gerekse düzenlenen kongrelerle milletin kurtuluşunun ancak milletin azim ve kararlığı ile kurtarılacağını her fırsatta dile getirmiş ve millet egemenliğine geçişin işaretlerini vermiştir.

 

Tarih boyunca kurduğu büyük devletlerle hür ve müstakil yaşamış, hâkim olduğu topraklarda hoşgörülü yönetim anlayışı ile huzur ve adalet temin etmiş bir milletin işgalleri sineye çekmesi ve bir başka devletin hâkimiyetini kabul etmesi elbette mümkün değildi. Nitekim milli mücadeleye bütün varlığını ortaya koyarak destek veren Türk Milleti, hâkimiyeti milletin eline veren ve kendisini bağımsızlığa taşıyacak olan TBMM’nin, 23 Nisan 1920 tarihinde açılması ile daha güçlü bir hale gelmiştir.

 

Tüm yokluklara rağmen milli ve manevi değerlerinden aldığı güçle yurdunu korumaya çalışan vatansever milletimiz, büyük bir azim ve kararlılıkla cephede düşmana karşı yurdunu savunan kahraman ordumuz ve aldığı demokratik kararlarla tüm yurdu temsil ederek Milli Mücadeleyi zafere taşıyan meclisimiz sayesinde yurdumuz düşman işgalinden temizlenmiş, milletimiz bağımsızlığa kavuşmuştur.

 

Türkleri ve onun binlerce yıllık bir zamanda inşa ettiği kültürü yok edeceğini düşünen batılı devletler, hiç hesap etmedikleri bir yenilgiye uğramış, Milletimiz kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile yeni ve çağdaş bir yönetim anlayışına kavuşmuştur.

 

Ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan gününü, Cumhuriyetimizin Kurucusu M. Kemal Atatürk, ülkemizin geleceği olarak gördüğü, saflığın ve masumluğun timsali olan Türk çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Günümüzde dünya çocukları ile birlikte kutlanmaya başlanan ve evrensel bir bayram haline gelen 23 Nisan’da, sevincimizi ve coşkumuzu dili, rengi, kültürü farklı ancak aydınlık yürekleriyle ışık ve neşe saçan dünya çocukları ile birlikte paylaşma imkânı bulmaktayız.

 

Gelecekte ülkemizin sorumluluğunu devralacak çocuklarımızın kaliteli bir eğitimle arzu ettiği mesleklere sahip olması, ilim ve teknolojinin öncülüğünde, manevi değerlerimizi sahiplenen milli ideallerimizi yücelten bir anlayışla yetişmesi en büyük arzumuzdur. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye’yi inşa edecek, insanlık olarak büyük ihtiyaç duyduğumuz dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, milletimizin ve bu günü anlamlı kılan Türk ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”

Comments

comments

Bu haber 6086 kez okundu.
Genel - 18:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.