VATAN BARIŞTA ZENGİNLERİN SAVAŞTA FAKİRLERİN Mİ?

Hiç kimse kusura kalmasın. Kusura kalan da derdine yansın. Biz halkız. Bizler bu milletin efendisiyiz. Biz varsak Devlet var. Devlet bizlerin Akıl güvenliğini, can güvenliğini, mal güvenliğini, nesil- namus emniyetini ve din emniyetini ve özgürlüğünü sağlamakla mesul bir kurumdur. Bu Devletin temsilcilerininde Öncelikli olarak yapmakla mükellef olduğu işler bu 5 güvenlik ve emniyet olaylarını sağlamaktır. […]
Genel - 15 Ağustos 2017 21:21 A A

Hiç kimse kusura kalmasın. Kusura kalan da derdine yansın. Biz halkız. Bizler bu milletin efendisiyiz. Biz varsak Devlet var. Devlet bizlerin Akıl güvenliğini, can güvenliğini, mal güvenliğini, nesil- namus emniyetini ve din emniyetini ve özgürlüğünü sağlamakla mesul bir kurumdur. Bu Devletin temsilcilerininde Öncelikli olarak yapmakla mükellef olduğu işler bu 5 güvenlik ve emniyet olaylarını sağlamaktır. Miletine hizmetkar olmaktır. Kimseye el öptürmemektir. Kimseye tepeden bakmamaktır. Eline tesbih alarak milletin karşısında Milletin efendisi gibi ahkam satmamaktır. Halka efelenmemektir.

Kurtuluş savaşından bu zamana kadar devletimizin yaşamış olduğu en tehlikeli dönemeç 15 Temmuzdur. Bu gece Milletimiz canı ile malı ile bedeni ile medyasıyla, ihanete uğramamış ve hainlere boyun eğmemiş askeri, polisi ve kısacası tüm kurumları ile topyekün bir kıyama kalkmış ve bu ihanet şebekesinin ülkemiz içindeki uzantılarına kahramanca cevabını vermiş ve tüm dünyaya bu milletin yıkılamayacağını ve adeta küllerinden doğabileceğini göstermiştir. Bir nevi OSMANLI TOKATINI tekrar tüm benliklerini sarsacak şekilde atmıştır. Bir destan yazmıştır.

O geceye kadar makamlarına kabul edilmeyen, dışlanan, horlanan , alınteri ile çalışan veya süfli , gayrimeşru işlerle uğraşan ,MONŞERLER tarafından insan yurduna bile konulmayan bu milletin bazı evlatları , Vatan için, bayrak için, Allah için geride çoluk çocuğunu bırakarak vücudunu ateş saçan tankların silahların önüne siper ederek bu milletin efendisi olduğunu ve sahipleri olduğunu bu ülke içerisinde kendini ayrıcalıklı gören bazı makam sahipleri ve monşerlerede göstermişlerdir.

Bu Monşer ve Monşer pozu veren bazı kriptolar bu olaydan çok rahatsız olmuşlar ki hani sevmediği bir şurubu içerken burun tutulması gibi bu kahramanlarla poz verirken nerede ise burnunu tutacaklar. Ama tutamıyorlar. Aynı fotoğraf karesinde olmamak bir deeert , olmak bir dert.

Şekilden şekile giriyorlar. Burnunu tutsalar Cumhurbaşkanımız açık açık bu Monşerleri ,tahsillileri ve siyasileri uyarıyor hatta uyarmakla kalmıyor ikaz ediyor , tehdit ediyor ve hatta gerekeni yapıyor. ‘Ey Kaymakam siz o makamda oturuyorsanız bu Gazilerin Şehitlerin sayesinde oturuyorsunuz” diye açıklamalar yapıyor. Hay aksi! Böyle şansmı olur diye içten içe kızıp duruyorlar. Tabi bunu belli etmemek lazım. Hatta bu gazilerden bazılarının birde sabıkası olmasın mı. ”Allah Allah. Şimdi ben bu normal hayatta selam bile vermeyeceğim adama hizmetmi etmem lazım , Ya nerden çıktı şu 15 Temmuz ” diye içerliyorlar.

Zaten zengin ve ihaleci kesim o gece pek ortalıklarda gözükmedi. Yangında ilk fareler kaçar misali sağa sola bilinçsizce kaçmaya başladılar. Kimisi yarın ÖLDE ÖLELİM HOCAM demek için provalara başladı. Kimiside ”dur bakalım bu işin sonu nereye gidecek ”diye akıllı (!) davranıp beklemede kaldı. Lambalarını kapattı, perdelerini çekti, hatta bazıları o gece yolculuğa çıkacaktı ki oda ne, millet darbeyi önlüyor. Vay canına… O ihale bilmez, kravat bağlamaz, hatta en fazla gösteriş olarak sosyal medyada ayda yılda çocukları ile bir lokantada yemek yerken fotoğraf paylaşan halk darbeyi önlüyor..

Oda ne? Makarnacılar darbeyi püskürtüyor. Yook Olamaz. Ne yapmalıyım? Dur Önce lambaları açayım. Sonrada bayrak nerde hanım? Bayrağı çıkarıp şöyle cama bir asayım. Bir tanede elime alayım. Eveeet buda oldu. Yolculukta olan ise hemen canlı yayın ve sosyal medyadan vatan millet paylaşımları, ”UUU ”dönüşü en yakın kavşaktan. Nerde devlet veya siyaset binasında kodaman siyasetçi veya bürokrat olur, medya olur onun yanında bir zafer pozu vereyim. Haaah şimdi oldu. Ya bişey söyleyeyimmi kendimi tutamıyorum ama çok aşağılıksınız.

Neyse o gece toz tufan bitti. Sıradan halk evlerine çekildi. Sabah nasıl ekmek alırım, nasıl kiramı öderim diye düşünmeye başladı. Tek İstikbal kaygısı evinin geçimi. Vatanı kurtarmaya vesile olduk vicdan rahatlığı ile…..Sıradan olmayan aşağılık zümre ise Eveeet, ülke bir badireden geçti. Daha fazla para, daha fazla ihale veya daha rahat koltuğu kapabilirmiyim? Daha düne kadar hocam dediği Fetöcülerin boşalttığı yerlerden birine nasıl konarım? İnanın halen uyku uyumuyorlar.

Yaa uyuyun uyuyun. Canınızı sıkmayın. Keyfinize bakın. Para da sizin olsun, makamda sizin olsun, itibarda sizin olsun. Hepimizin sermayesi 2 metre bez,2 metre kefen. Her şey sizin olsun Ama bu fani dünyada bu masum halka eziyet yapmayın, onuru ile oynamayın, aşağılamayın, tepeden bakmayın, el etek öptürmeye çalışmayın. Hatırlayın Bedir savaşını.

Yıllarca hor gördükleri aşağıladıkları halk, Allah’ın izni ile o makam ve mevki sahiplerinin boynunu nasıl kesti. Nemrudları bir sinek nasıl yok etti. Kızıldeniz Firavunları nasıl yuttu. Ülkemizin içini oymayın azıcık adam olun. Bu milleti daha fazla aşağılamayın. Bir İbrahim çıkar tüm tapmış olduğunuz makamları ve zenginlikleri bir balta ile kırar, saltanatınızı başınıza yıkar.. Kuyunun dibinden bir Yusuf çıkar sultan olur. Ne oldum demeyin ne olacağınızı düşünün. İman varsa imkanda vardır. Bu imanlı millet sırası geldiğinde sel olur ve sizlerde o sel içinde kütük kadar değeriniz olur.

Selam ve dua ile….

Comments

comments

Bu haber 11136 kez okundu.
Genel - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • ak sevdalı 7 Eylül 2017 01:23

    bu vatan bizim hepimizin