VATAN’IN ÖZ EVLATLARI AFRİN’E GİDİYOR

Şehit aileleri , Malul Gaziler, Muharip Gaziler ve Uzmanlar Federasyonu , düzenlenen organizasyonla Mehmetçiğe destek için Hatay’a gidecek. Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, dernek binasında, Uzmanlar Federasyonu Başkanı Arif Saylam, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya’nın da katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Dernekler adına konuşan […]
Genel - 6 Şubat 2018 14:38 A A

Şehit aileleri , Malul Gaziler, Muharip Gaziler ve Uzmanlar Federasyonu , düzenlenen organizasyonla Mehmetçiğe destek için Hatay’a gidecek.

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, dernek binasında, Uzmanlar Federasyonu Başkanı Arif Saylam, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya’nın da katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Dernekler adına konuşan Kılıçaslan, Afrin’deki Mehmetçik’e destek olmak amacıyla 100 kişiden oluşan iki kafile halinde otobüslerle Hatay’a gideceklerini söyledi.

Kılıçaslan, 80 milyonun duası ve desteğinin askerlerle olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Dosta güven, düşmana korku salan bu operasyonun, askerimizin büyük başarısıyla sonuçlanacağına inancımız tamdır. Türkiye, tarihi boyunca mazlumlara şefkatiyle davranmıştır. Türkiye, bu operasyonda haklı davasını ortaya koymuştur. Sadece terör örgütlerine karşı değil, arkasındaki güçlere karşı da dimdik kararlı bir şekilde durmaktadır. Allah’ın izniyle milli birlik ve beraberliğimizle tüm tehditlerin üstesinden geleceğiz. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan ilkesinden kesinlikle dönmeyeceğiz.”

Kılıçaslan, kafilenin 9 Şubat Cuma günü yola çıkacağını aktardı.

Comments

comments

Bu haber 5792 kez okundu.
Genel - 14:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.