VEFA DOLU SERGİ SALI GÜNÜNE KADAR AÇIK

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organize ettiği, Cacabey meydanında iki çadırdan oluşan “BAYRAKLA BİRLEŞENLER FOTOĞRAF SERGİSİ” salı gününe kadar açık kalacak. 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Çanakkale’den ve ülkemizin içinden geçtiği durumlarda verilen şehitlerin detaylı olarak biyografisinin çıkartıldığı fotoğraf sergisinde yoğun kalabalıklar dikkat çekiyor. Şehit ailelerinin hüzünlü anlar yaşadığı sergi […]
Genel - 18 Mart 2018 20:05 A A

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organize ettiği, Cacabey meydanında iki çadırdan oluşan “BAYRAKLA BİRLEŞENLER FOTOĞRAF SERGİSİ” salı gününe kadar açık kalacak.

18 Mart Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Çanakkale’den ve ülkemizin içinden geçtiği durumlarda verilen şehitlerin detaylı olarak biyografisinin çıkartıldığı fotoğraf sergisinde yoğun kalabalıklar dikkat çekiyor.

Şehit ailelerinin hüzünlü anlar yaşadığı sergi alanında genci yaşlısı yüzlerce vatandaşın ziyareti yetkililerin duyarlılığı vurgulama noktasındaki başarılarını gösteriyor.

Bir çok öğretmenin öğrencilerini fotoğraf sergisini gezdirdiği gözlenirken, Yusuf Demir Bilim Sanat Merkezinden 7 öğretmenin 20 öğrencisiyle ziyareti esnasında öğretmenlerin uzun süre öğrencilere ders niteliğinde sunum yaptıkları gözlendi.

Protokol, STK ve  Derneklerin de ziyaretinin yoğun yaşandığı gözlenirken, çadır önüne konulan Anı Defterine vatandaşlar tarafından yoğun talep olduğu gözlendi.

İlk gün açılışla beraber Çanakkale Savaşındaki asker kumanyası hazırlanarak vatandaşa sunan Dernek yetkilileri, gün içerisinde tatlı ikramı yaptı.

19 Mart  pazartesi akşam 19.30 da Neşet Ertaş Kültür merkezinde sahnelenecek olan “CEPHEYE KOŞMAK” oyunu da   Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi tarafından organize edilecek.

 

Comments

comments

Bu haber 9581 kez okundu.
Genel - 20:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.