“Vefa’lılar” İhtiyaçları Karşılıyor

Dünyayı saran koronavirüs tedbirleri kapsamında risk grubunu oluşturan 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti.
Manşet Haberleri - 23 Mart 2020 13:07 A A

Dünyayı saran koronavirüs tedbirleri kapsamında risk grubunu oluşturan 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

Koronavirüste öldrücü risk gurubunda bulunan yaşlıların sokağa çıkmalarını önlemek için İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Sokağa çıkamayan ve yalnız yaşayan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamaları için ise telefon hatları hizmete açıldı. 81 ilde vali ve kaymakamların başkanlığında “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu. Sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşların başta sağlık olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Sokağa çıkma yasağı olan ve kimsesi olmayanlar 112, 155, 156’yı aradıklarında acil ihtiyaçlarını gelen ekiplere parasını verip aldırabilecek.

KIRŞEHİR’DE VEFALILAR ÇALIŞIYOR

Kırşehir Valisi İbrahim Akın da sosyal medya hesabında “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmalarını paylaşarak, “Vefa Sosyal Destek Grubumuz, ilimizde evden çıkmaması istenen 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan büyüklerimizin zorunlu ihtiyaçlarını evlerine ulaştırıyor.” notunu düştü.

Comments

comments

Bu haber 4231 kez okundu.
Manşet Haberleri - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.