Venezuela’dan Petlas’a “Lastik Fabrikasını Verelim” Teklifi

ABD’nin yaptırımları ve baskıları ile iç karışıklıkların gölgesinde kalan Venezuela’dan Türk şirketlerine yatırım yapın çağrısı geldi. Venezuela tarafından Türkiye’ye gönderilen yatırım davetinde Türk şirketlerinin Venezuela’da yatırım yapmaları için her türlü kolaylığın sağlanacağı belirtilirken, belirlenen alanlarda ve ülkede faaliyetlerini durdurup ayrılan firmalardan kalan fabrikaların Türk şirketlerine tahsis edilebileceği belirtildi. Ülkede faaliyet gösteren Amerika menşeili Goodyear firmasının […]
Genel - 24 Mayıs 2019 17:57 A A

ABD’nin yaptırımları ve baskıları ile iç karışıklıkların gölgesinde kalan Venezuela’dan Türk şirketlerine yatırım yapın çağrısı geldi.

Venezuela tarafından Türkiye’ye gönderilen yatırım davetinde Türk şirketlerinin Venezuela’da yatırım yapmaları için her türlü kolaylığın sağlanacağı belirtilirken, belirlenen alanlarda ve ülkede faaliyetlerini durdurup ayrılan firmalardan kalan fabrikaların Türk şirketlerine tahsis edilebileceği belirtildi.
Ülkede faaliyet gösteren Amerika menşeili Goodyear firmasının lastik fabrikasını kapatarak faaliyetlerini sonlandırması sonrası atıl durumda kalan lastik fabrikasının da Petlas yada başka bir Türk şirketine tahsis edilebileceğinin söylendiği öğrenildi.
Ticaret bakanlığı gelen talep doğrultusunda Venezuela makamlarınca gönderilen yazıyı Türkiye genelinde ki tüm oda ve borsa odalarına gönderdi.
Bilindiği üzere Türkiye ile Venezuela arasındaki 1 milyar dolarlık ticaret hacminin arttırılması amacı ile iki ülke arasında Ticareti Geliştirme Anlaşması imzalanarak yürürlüğe konmuştu.
Venezuela Dış Ticaret ve Uluslararası Yatırım Bakanı dost ve müttefik ülkelerin ekonomik işbirliği katkılarını daha da arttırmalarını beklediklerini açıkladı.

Comments

comments

Bu haber 10848 kez okundu.
Genel - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.