Verilen vaadler sözler sadece lafta mı kaldı ?

Kırşehir’de yaklaşık 7-8 ay önce 25 davul ve 25 zurna ekibinden oluşan Abdal Ateşi grubu kurulmuştu. Burada hedeflenen Abdal Ateşi’ni Ahilik Haftası etkinlikleri, konserler, önemli açılışlarda hünerlerini sergileyerek kültürümüzü herkese göstermek ve duyurmak idi. Profesyonel bir ekip ruhu kurulduktan sonra özel etkinliklerde performanslarını sergileyeceklerdi. Kuruldu kurulmasına da bu grup kurulurken de şehrin önce gelen isimleri […]
Genel - 22 Eylül 2017 13:36 A A

Kırşehir’de yaklaşık 7-8 ay önce 25 davul ve 25 zurna ekibinden oluşan Abdal Ateşi grubu kurulmuştu. Burada hedeflenen Abdal Ateşi’ni Ahilik Haftası etkinlikleri, konserler, önemli açılışlarda hünerlerini sergileyerek kültürümüzü herkese göstermek ve duyurmak idi. Profesyonel bir ekip ruhu kurulduktan sonra özel etkinliklerde performanslarını sergileyeceklerdi.

Kuruldu kurulmasına da bu grup kurulurken de şehrin önce gelen isimleri bu grubun üyelerine belirli vaadler verdi. Vaadlerin en önemlisi de ekmeklerini sadece yaz mevsiminde düğün sezonu boyunca çaldıkları düğünlerden kazanan Kırşehir’in önemli değerleri abdallarımıza iş sözleri verildi. Şehrin iş kapılarını abdallarımıza sonuna kadar açacaklarını söyleyen BÜTÜN YETKİLİLERE, SİYASİLERE VE BÜROKRATLARA soruyoruz verdiğiniz vaadler sözler nerede ?

Hangi abdallarımızı hangi kurumlara yerleştirdiniz ? Aradan 7-8 ay geçti üzerine bir de Ahilik kutlamaları geçti. Söz verdiğiniz yerlerden bir tanesi de yeni açılan Neşet Ertaş Kültür Merkezi idi. Şu an ki çalışan kadrosuna abdalları almayı bırakın diğer illerden gelenleri mi aldınız ? Sizin sözünüz bu kadar mıydı? Kırşehir’in önemli değerleri olan ve ekmek paralarını sadece yazın düğün sezonunda kazanan ve o kazandıkları parayla bir kış geçiren Abdallarımızı neden yarı yolda bıraktınız ?

Abdallar sorunlarının dinlenmediklerini, aç susuz bir şekilde 7 ay boyunca çalıştıklarını ve yetkililerin iş sözü verdiğini, Neşet Ertaş Kültür Merkezi’ne ise tamamen yabancıları aldığını ve kendilerinin tamamen işsiz olduklarını sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Comments

comments

Bu haber 9167 kez okundu.
Genel - 13:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.