Yağış ve Rüzgar Geliyor

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ilimiz bu haftasonu rüzgarlı ve yağışlı havanın etkisine girecek. 
Manşet Haberleri - 13 Mart 2020 17:30 A A

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ilimiz bu haftasonu rüzgarlı ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Kırşehir’in 15 Mart Pazar günü Balkanlar üzerinden gelen mevsime göre soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Pazar günü sağanak yağmur şeklinde başlayacak yağışların Pazartesi günü karla karışık yağmura ve yükseklerde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor.

Kırşehir genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazartesi gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenilen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Comments

comments

Bu haber 981 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 17:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.