YALAN HABERDE ZİRVE YAPACAK HABER

Bu sene  Yoksullarla dayanışma haftası  Kırşehir’de çok farklı kutlanacak. Siyaset ve bürokrasi 23 nisan’da çocuklara devrettiği koltuğunu bu sene garip, gurebaya devrederek örnek bir çalışma başlattı. Valilik makamına bir haftalığına yerleşen 53 yaşındaki Kerim Garip Cansız yaptığı yazılı açıklamada, bir haftalığına yapılacak acil eylem planını anlattı ; Bu plana göre; Bir hafta boyunca hiç bir […]
Genel - 13 Aralık 2017 20:30 A A

Bu sene  Yoksullarla dayanışma haftası  Kırşehir’de çok farklı kutlanacak.

Siyaset ve bürokrasi 23 nisan’da çocuklara devrettiği koltuğunu bu sene garip, gurebaya devrederek örnek bir çalışma başlattı.

Valilik makamına bir haftalığına yerleşen 53 yaşındaki Kerim Garip Cansız yaptığı yazılı açıklamada, bir haftalığına yapılacak acil eylem planını anlattı ;

Bu plana göre;

Bir hafta boyunca hiç bir daire müdürü koltuğun da oturmayarak hangi faaliyet alanından mesülse  o işin sahasında çalışacak.

Şehir içerisinde Acil durumlar dışında kalan araçlar marş basmayacak, kontak çevirmeyecek.

Makam araçları kesinlikle kullanılmayacak, makam sahipleri gideceği yere, dolmuş, taksi, bisiklet ve yürüyerek gidecek, gitmeyenler Garip bir şekilde cezalandırılıp onlara küsülerek surat asılacak.

Şehirde ki açılış, toplantı, şölen, gibi şeyler bir hafta boyunca yapılmayarak herkes işine gücüne bakacak.

Kurumlar arası ziyaret kattiyen yasaklanacak. Birbirne çanak çömlek, tabak,plaket gibi hediyeler akıldan bile geçmeyecek.

Hoparlör den  ilan edilerek her gün bir çay ocağın da halk günü yapılarak, halka çay ısmarlanacak. Her gün bir daire amiri halk gününe, vali ve milletvekillerine eşlik edecek.

Basın ve medya ya bir hafta boyunca yanlı ve taraflı haber yapılmaması yönünde ricada bulunacak, eğer yine de yaparlarsa onlarada küsülecek, surat sallanacak.

Basına, alın terinin her damlasının hakkını veren temizlik işçileri ile ilgili özel çalışma hazılaması için bülten hazırlanacak, bültenin başlığı ASLAN BABA olacak, pisliğimizi temizleyen ASLAN yürekli BABA ların hakkı teslim edilecek.

Milli eğitim müdürlüğün yöneticilerden oluşan özel bir ekip hazırlanıp, zorla aldırılan yardımcı kitaplar onlara okutulup, okuduğundan anladıkları alt alta 10 kere yazdırılacak, bu ödevi yapmayanlar Milli eğitim müdürlüğü binası önünde tek ayak bekletilecek.

Yerli araba Kırşehir de üretilsin diyen gruba Kırşehir detaylı ve etraflıca gezdirilip, durum ve ahval tatlı tatlı anlatılacak.

İşçinin, garibanın sigortasını yapmayan, asgari ücretin altında eşşek gibi çalıştıran işverenlere Cuma namazı öncesi evrak kontrolü yapılacak, bordrolarında eksik tesbit edilen işverenler Cuma namazına alınmayarak, Burası Allahın evi sizin tapındığınız Para nın evi değil der gibi bakılacak.

Çevre ve şehircilik müdürlüğünden ve tarım il müdürlüğünden kapsamlı bir çalışma adına büyük bir ekip toplanıp, şehirde yaygın koku yapan ve denetlemesi ihmal edilen Hayvancılık merkezleri ve mandıralara denetim yapılacak. Prosedüre uymayan iş yerlerine “ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN” demek suretiyle beddua görünümlü dua edilecek.

Hastane bahçesin de araçları için yer bulamayan vatandaşlar için vale hizmeti başlatılacak, kimsenin kullanmadığı hastane altındaki otoparka çekilerek, isteyenlere oto yıkama işlemide yapılacak.

Hastane yöneticilerin bu ay ki maaşları, hastane acil servisinde sıra numarası çalışmayan doktor odasından sıraya geçirtilerek verilecektir.

 

Büyük insan Neşet ERTAŞ’ın “Biz doğduğumuzdan beri yoksulduk,Varlık görmedik ki, yoksulluktan şikayet edelim “ sözü bestelenip, garip marşı yapılması için bir süre önce gönüllerini yıktığımız, kendileri için “BİZ TÜRKLERİN ÇALGICI BOYUNDAN GELİYORUZ “ diyen, yeni adıyla “ABDAL ATEŞİ “ ne gönül alma girişimi yapılacak.

Karton toplayan çocuklara güzel bir gelecek hazırlamak kadar, güzel bir cilt sahibi olmaları için bahçıvan eldiveni dağıtılarak, kullanıp kullanmadıkları takip edilecek.

 

Saat 5 de biten mesaisini 4 gibi yandan yandan kayarak tırtıklayan devlet memurlarına 2 saat ekstra mesai yaptırıp sobalı evlerde tütmeyen baca kontrolü yaptırılacak.

 

Yoksullarla dayanışma haftası etkinlikleri kapsamında bir başka yeni koltuk sahibide 13 yaşındaki Türkiye’nin en genç garibanlarından Hamide Selim Güzel oldu.

Belediye Başkanlığına oturur oturmaz bütün birimlerin istifasını isteyen Hamide Selim’e “SAKİN OL BAŞKANIM, O FİLMLERDE OLUYOR “ diyerek sakinleştirildiği ve talebinden vazgeçirildiği bildirildi.

Kırşehir’in ilk kadın Belediye Başkanı olma özelliğinede sahip olan Hamide Selim Güzel’de yaptığı bir yazılı açıklamayla bir haftalık acil eylem planını kamuoyuna duyurdu.

Bu plana göre;

Yıllardır süre gelen kaldırım çalışmalarının bittiği zaman halkın büyük bir psikolojik boşluğa düşmemesi için, geçen senelerde yapılan kaldırımların bu sene kırılan kısımlarından oluşan bir müze yapılacak ve müze de polikilinik hizmetide verilerek, şehrin yeni görüntüsüne alışamayacak halka tedavi merkezi olarak kullanılacak.

OHA (olay haber ajansı ) muhabiri Hayal cengiz in fotoğrafladığı, meydandaki kırmızı çizçeklerin arasındaki anarşist olduğu düşünülen beyaz çiçekler dalından değil, kökünden sökülmesine yerlerine tanesi en az 5 bin liralık ağaçlar dikilmesine karar verildi.

Şehir de trafiğin yoğun olduğu yerleri trafiğe kapatarak trafik sorunu kökünden çözülecek.

Yolun ortasından yürüyen yayalara kızan şöförleri bilinçlendirmek için kaldırım kenarlarına insan ve ağaç resmi olan tabela asılacak ve altına “FARZETKİ AĞACIM” yazılacak.

Yeni bir belediye başkan yardımcılığı kadrosu oluşturularak, reklam yapmaya çalışan esnaflar anlaşmalı açık hava reklamından reklam vermiyorsa dağıttığı buroşürle evine kadar kovalanacak, esnaf eve girerse ziline basıp kaçılacak. Bu kadroya atanacak belediye başkanının emekli öğretmen olma şartı konulacak.

Yoksullara bırakılan koltuklarda son durum bu halde iken , bir haftanın sonunda şehirde neler değişir şimdiden kestirmek mümkün gözükmezken, bir hafta sonrasında gerçek koltuk sahiplerinin yoksullukla mücadele için neler yapacağı merak konusu olmaya başladı bile.

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 9395 kez okundu.
Genel - 20:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.