YAS İLAN EDİLMELİ

Bu teklif, Kırşehir den yazar-tiyatrocu sevgili Ufuk Cengiz’in, acısını bağrında söndüremeyip, ahlaksız duruma isyan ederek, minicik bedenlere tecavüz alçaklığı cürümünün işlendiğini öğrendiği anda verdiği tepki, kendisini sahneye atıyor ve  “bütün aktivitelerimiz dursun, işlerimiz batsın, kazancımız yansın, derhal yas ilan edilsin “ diyor. Bu teklif alalade yapılmış bir teklif değil bence, toplum bu teklifin zeminini gayet […]
Genel - 19 Şubat 2018 15:41 A A

Bu teklif, Kırşehir den yazar-tiyatrocu sevgili Ufuk Cengiz’in, acısını bağrında söndüremeyip, ahlaksız duruma isyan ederek, minicik bedenlere tecavüz alçaklığı cürümünün işlendiğini öğrendiği anda verdiği tepki, kendisini sahneye atıyor ve  “bütün aktivitelerimiz dursun, işlerimiz batsın, kazancımız yansın, derhal yas ilan edilsin “ diyor.

Bu teklif alalade yapılmış bir teklif değil bence, toplum bu teklifin zeminini gayet iyi doldurdu..

Her türlü hayasızlık, kontrol dışı yaşam, pervasız toplum bizi yaşanması dahi düşünülemeyen olayların içerisine itti.

Toplumsal  iyileşme bireysel atılımlarla olacaktır, bu toplumun sanatçısı, aydını yas diyor ben destekliyorum. Toplumun kendisine reset atması lazım, eğer bir yere kayyum atanacaksa topluma atansın. Versinler toplumun başına, psikologları terapi görelim.

Hepimiz bir şey yapmaya çalışalım, bir yol bulalım, yola çıkana yardım edeli, hiçbir sey yapmayacak olanda yola çıkanın önünü açsın engel olmasın.

Gelecek vaat eden gazeteci arkadaşımız Sümeyye Şahin, Cacabey meydanında duyarlılık oluşturmaya çalıştı, konuyla ilgili haberleri ön plana çekti, kendisine toplumun bir parçası olarak, kız evladı babası olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.

Lütfen artık erkek evlatlarımıza, sınırsız özgürlük pervasızlığından vazgeçelim, vahşetin kapısını açacak her türlü oluşumu minicikken başını ezelim.

İdam insan haklarına aykırıymış, eğer 4 yaşındaki bebek minicik tabuta sığıyor ve bu insanlık onurunu idam etmiyorsa, başka hiçbir İnsan hakkına da ihtiyacımız yok zaten..

İKİNİZEDE SONUNA KADAR KATILIYORUM

Siyaset  ve basın camiasının gündemini meşgul eden olayda taraflar birbirlerine ağır ithamlarda bulundular.

Siyasetçi basın mensubuna fitnecilik yaptığını, tek taraflı yayın yaptığını ve öfke içeren daha bir çok şey söyledi..

Basın mensubu da siyasetçiye, hiçbir iş yapmadığını, zamanında sen hiçbir şey yapmadığı halde destek verdiğini ve kendisinin sadece bir partiye gönüllü olarak çalıştığını söyledi..

İkiniz de haklısınız diyor ve ilave ediyorum, Umarız farklı düşüncelerin rahatça söylendiği bir noktada oluruz ve sırtımızda taşımak zorunda olacağımız bireyler ve kurumlar oluşmasının önüne geçeriz.

 

 

Comments

comments

Bu haber 6847 kez okundu.
Genel - 15:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.