YAŞAR BAHÇECİ 3. DÖNEM PROJELERİNİ TANITTI

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ustalık dönemi projelerini Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde açıkladı. Değişimin gelişimi yakalamak olduğunun altını çizen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül […]
Genel - 2 Şubat 2019 20:38 A A

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ustalık dönemi projelerini Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde açıkladı.

Değişimin gelişimi yakalamak olduğunun altını çizen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şehrimiz değişiyor artık, hepimiz bunun farkındayız. ‘Değişim geleceği yakalamaktır’ dedik ve bizi biz yapan değerlerden ödün vermeden değiştik. Geleceği yakalamak için tüm gücümüzle çalıştık ve ürettik. İşte bu yüzden hepimiz gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; Kırşehir geleceğine koşuyor’ dedi.

PROJE TANITIMINA GEÇİLMEDEN “BESMELE” KISA FİLMİ İZLETTİRİLDİ

PROJELERİN KISA TANITIM FİLMİ EKRANA YANSIDI

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 3. Dönem için projelerini lansman toplantısıyla tanıttı. #kirsehir #yaşarbahçeci #proje

Kırşehir Aktüel paylaştı: 2 Şubat 2019 Cumartesi

Amaçlarının örnek gösterilen, gelişmiş bir Kırşehir olduğunu dile getiren Bahçeci, şöyle devam etti:

“Yeni projelerimizi hayata geçirmek için yeniden tek yumruk olalım. Bunu yaparken de siyaset değil vizyonerlik yönümüzü gösterelim. Proje üretip, vizyoner kimlikle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kırşehir halkının emanetini aldık. Hizmet etmenin partisi olmaz. Sevgi ve hoşgörüye dayalı bir yönetim anlayışı ile dedikodu üretmeden üretim yapalım. Kaliteli kişiler vizyon konuşur. Bizler de yaptığımız projeleri sizlerin desteği ile hayata geçirdik. Bu çalışmalarımızda özel hayatımız dahil her şeyden fedakarlık yaptık. Başarıya hep birlikte imza attık. Ustalık dönemimizde de hep birlikte yeni projelerimizi hayata geçireceğiz.”

 

 

SÖZÜMÜZ AHİTTİR ESERLERİMİZ ŞAHİTTİR

Ahi Evran-ı Veli Külliyesi Devam Projesi, Yeni Aile Yaşam Merkezleri, Belediye Kampüs Alanı Çalışmaları, Termal Aqua Park Projesi, Belediye Hizmet Binası Projesi, Çiçek Satış Merkezi Projesi, Emekliler Lokali Projesi, Doğa Park Projesi, Mahalle Parkları, Kavşaklara anıt Projesi, Prestij Yol Projesi başta olmak üzere birçok çalışmanın Kırşehir’de hayata geçirileceğinin müjdesini veren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, istihdam ağırlıklı projeler için de kolları sıvadıklarını kaydetti.

 

DERDİMİZ KIRŞEHİR’E EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEK

Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci açıklamasında şu detaylara değindi: “Küçük insanlar kişileri konuşur dedikodu yapar, Büyük insanlar fikirleri konuşur proje yapar” inşallah hep birlikte önümüzdeki beş yıl içinde çok projeler yapacağız. “On yıl önce göreve geldiğimizde ‘Kırşehir ‘de her şey daha güzel olacak, hiç merak etmeyin’ dedik. ‘Büyük şehirlerde ne varsa aynısı Kırşehir’de olacak’ dedik. ‘Artık bir hizmetkârınız olarak sizlere gece gündüz hizmet edeceğiz’ dedik. Şükürler olsun, bugün dönüp baktığımızda Kırşehir’de, 14 mahallemizde taş taş üstüne koyduk. Birçok güzel işlerin altına Kırşehirli hemşerilerimizle birlikte imza attık. Yapılamaz, çözülemez denilen birçok işleri yaptık. Vatandaşlarımızın Kırşehir’e sahip çıktığını görmek bize güç veriyor.”

 

DEDİKODULARA MAHAL VERMEDEN BİLDİĞİMİZ YOLDA SİZLERİN DE DESTEKLERİYLE BİR OLUP BİRLİK OLUP KENETLENEREK BU DAVA UĞRUNDA DEVAM EDECEĞİZ…

 

Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci’nin ‘Vizyon projem’ diye bahsettiği Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıkladığı projeleri şu şekilde:

BELEDİYE HİZMET BİNASI:

Kırşehir halkına daha modern bir binada daha iyi bir hizmet vermek ve hizmet birimlerinin bir arada daha verimli çalışabilmesi amacıyla ilimizin tarihi dokusuna uygun tasarlanan yeni bir belediye hizmet binası ve yeraltı otoparkı tasarlandı.

 

KAPALI SPOR SALONU:

Ahilik kutlamalarının daha rahatlıkla yapılabileceği dört bin kişilik kapalı spor salonu yapıyoruz.

AŞIKPAŞA CUMARTESİ PAZARI:

Aşıkpaşa Mahallesinde bulunan Cumartesi pazarı yenilenerek içerisinde; bisiklet, park alanı, otopark, kafeterya, asansör bulunan Kırşehirimize yakışır bir Pazar yeri haline getireceğiz.

 

ABDALLAR MAHALLESİ:

Geleneksel Abdal kültürünün yaşatılması ve kurulması amacıyla yaptığımız bu projede, açık ve kapalı düğün alanları, satış birimleri, restoranlar, kafeteryalar ve Neşet Ertaş Kültür Evi yer alacaktır.

MAHALLE KONAKLARI:

Kırşehir halkının sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şekilde tasarlanan konak projelerimiz yeni dönemde de hayata geçecektir.

ENGELSİZ PARKI:

Engelsiz Park bünyesinde, bedensel ve zihinsel engellilerin yararlanacağı standartlarda oyun ekipmanları, yürüyüş ve koşu bantları da yer alacaktır.

ÜRETİM VE İSTİHDAM MERKEZİ:

Kuracağımız bu merkez ile tarım, hayvancılık ve el sanatları alanında çalışmalar yaparak yaklaşık 5 bin kişinin istihdamı sağlanacaktır.

AKILLI ŞEHİR ULAŞIM SİSTEMİ:

Akıllı Şehir Ulaşım Sistemi ile trafik ve park sorunu çözülecek parklarda sirkülasyon sağlanacak, cep telefonu uygulamaları ile güzergah bilgileri ve saatleri takip edelebilecektir.

KAPALI OTOPARKLAR:

Mevcut 450 araçlık yeraltı otoparkına ilaveten 8 farklı noktaya süreç içerisinde yaklaşık 2320 araçlık 8 yeraltı otoparkı yapılacaktır.

AKILLI BİSİKLET UYGULAMASI:

Proje kapsamında şehrimizin 8 ayrı noktasında akıllı bisiklet istasyonları kurulacaktır.

MİLLET KIRAATHANESİ VE KÜTÜPHANESİ:

Her alanda güncel kitapların yer alacağı millet kıraathanesi 24 saat açık olacak. Vatandaşlarımız çeşitli ikramlardan yararlanacaktır.

EMEKLİLER LOKALİ:

Emekli vatandaşlarımızın birlikte zaman geçirecekleri ve sosyal aktivitelerini ücretsiz yapacakları kapalı ve açık mekanların bulunduğu bir lokal projesini hayata geçireceğiz.

14 MAHALLEYE 14 SEMT SAHASI:

Spor yapmayan gencimiz kalmasın dedik. Mahalle parklarımızın yanı sıra gençlerimizin de spor yapıp, kaliteli zaman geçirerek sosyalleşmelerini katkı sağlayacak semt sahaları projelerimizi tasarladık.

KINDAM GES PROJESİ:

Kındam mahallemizde yapılacak olan bu proje ile birlikte, belediyemiz içme suyu temininde kullanılan elektriği tamamıyla kendi öz kaynaklarından üretecektir.

SIFIR ATIK PROJESİ:

“Gelecek için geri dönüşüm” sloganıyla başlattığımız ve şu an 18 bin konutta devam eden geri dönüşüm projemiz, süreç içerisinde 40 bin konutta uygulanacaktır.

ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİ:

İl Merkezimizin tamamında tam otomatik kapalı sistem yerkonlu ve konteynırlı çöp toplama sistemine geçilecek, poşet toplama sistemi sonlandırılacaktır.

2 Adet içme suyu kireç arıtma tesisi:

Yapılacak tesisler ile içme suyu temin kuyularından gelen su, yüksek standartlı kireçten arındırılacaktır. Ev hanımlarımızın kireç ile sıkıntılarının tamamen ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

SANAT SOKAĞI:

Bu sokakta, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları ve sanata yönelmeleri teşvik edilerek: seramik, ahşap, boyama, heykel, resim, şan, gitar, piyano, bağlama, keman gibi birçok alanda kurs ve atölye çalışmaları yapılacaktır.

SOĞUK HAVA DEPOSU:

Üreticilerimizin alın teri olan tarımsal ve hayvansal ürünlerin daha uzun süre stoklanabilmesi ve korunması için şehrimizin ihtiyacı ola soğuk hava deposu projemizi hazırladık.

BELEDİYE HİZMET KAMPÜSÜ:

Bu projemiz ile birlikte şehrimizin ihtiyaçlarına daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek için müdürlüklerimiz daha kurumsal bir yapı içerisinde şekillenecektir.

NEŞET ERTAŞ KONSERVATUARI:

Konservatuar projemizin amacı Türk Halk müziği, Türk sanat Müziği ve Klasik batı müziği alanında çalışacak sanatçıları yetiştirmek ve bu konuda araştırma yapmaktır.

STADYUM:

Şehrin ihtiyaçlarını karşılayamayan Ahi Stadı’nın yıkılarak açık alanda sporu teşvik amaçlı 15 bin kişi kapasiteli ve yine aynı isimle yeni bir stdayum yapacağız.

KERVANSARAY MAHALLESİ REVİZE İMAR PLANI:

Bu plan ile 35-40 yıllık birikmiş problemler giderilecek, yaşamsal bir proje uygulanacaktır.

YENİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ:

Bu proje işle OSB civarındaki 84 dönüm alana 200 adet dükkân inşa edilecektir.

OSB’NİN GENİŞLETİLMESİ:

Bu proje ile PETLAS karşısına Ankara-Kayseri karayoluna cepheli ilave OSB kurulacaktır.

HACI BEKTAŞ VELİ BULVARI VE KILIÇLI KÖPRÜSÜ İLE ÇUKURÇAYIR AŞIK SAİT BULVARI YOL DÜZENLEMESİ:

Doktor Sadık Ahmet Bulvarı, Hacı Bektaşi Veli Caddesi boyunca uzanan yaya yolu, araç ve bisiklet yolu, cep otoparkları yapılacak. Kent silüeti modern görünüm alacaktır.

SERT ZEMİN VE PEYZAJ DÜZENLEMESİ:

Melikgazi caddesi ve Ahmet Yesevi Bulvarı arasında kalan akslarda sıcak asfalt, sert zemin, peyzaj ve aydınlatma yapılacaktır.

DEMİRCİ CAMİİ:

Bu proje ile Demirci Camii yıkılarak bünyesinde kıraathanae ve çocuk oyun alanının da bulunduğu ve 500 kişinin aynı anda ibadetinin yapabileceği bir cami yapılacaktır.

TARİHİ ÇEŞMELERİN RESTORASYONU:

İlimiz merkezinde bulunan 11 adet tarihi sokak çeşmesi restorasyonu ve çevre düzenlemesi yapılacak. Yeniden vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır.

BUĞDAY PAZARI ÇEVRE DÜZENLEMESİ:

Eski Buğday Pazarı ve çevresindeki dükkanların şehrimize yakışan bir kimlikte cephe düzenlemelerini yaparak daha modern bir görüntüye kavuşturacağız.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ HATIRA ORMANI:

İlimizde yeni evlenen çiftlerimiz ve bebek sahibi olan aile fertlerimiz tarafından, ağaç dikimi yapılacak ve orman varlığının arttırılması sağlanacaktır.

Comments

comments

Bu haber 10365 kez okundu.
Genel - 20:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.